Handbal, juniori II / Un gol primit într-o repriză de CSM Bacău !

CSM Bacau juniori II, turneu Focsani 2013
Handbaliștii juniori II de la CSM Bacău au terminat turneul de la Focșani cu patru victorii din tot atâtea jocuri, acumulând punctaj maxim după primele două turnee ale seriei B. Sâmbătă, CSM Bacău a învins Școala nr. 3 Adjud cu 52-16 (28-8), în alcătuirea: Vlăduț Rusu, Mihai Rusu – Cătălin Fodorean (14), Laurențiu Suciu (7), Bogdan Doboș (6), Adelin Irimia (6), Ionuț Broască (4), Ionuț Atănăsoaei (3), Răzvan Drăgan (3), Bogdan Dima (3), Ștefan Cernat (2), Maxim Oancea (2), Claudiu Găman (1), Alexandru Ionescu (1).
Duminică, băcăuanii au obținut un nou succes la scor, după ce în repriza secundă au primit un singur gol (!!!), 40-12 (23-11), cu Colegiul Sportiv ”Nadia Comăneci” Onești. CSM Bacău a jucat în formula: Mihai Rusu, Vlăduț Rusu – Ștefan Cernat (6), Răzvan Drăgan (6), Laurențiu Suciu (6), Ionuț Broască (5), Cătălin Fodorean (5), Ionuț Atănăsoaei (4), Bogdan Doboș (3), Maxim Oancea (3), Bogdan Dima (1), Adelin Irimia (1), Alexandru Ionescu, Claudiu Găman, Dragoș Hanțaru, Radu Poleac.

La finalul turneului de la Focșani, antrenorul principal al echipei băcăuane, Gabriel Armanu, ne-a declarat: ”În turneul acesta am urmărit în special faza de apărare, iar faptul că am primit doar 57 de goluri înseamnă mult pentru noi. Remarcând și faptul că avem cu 2 goluri mai multe înscrise decât în turneul trecut, credem că am crescut în joc, atât în faza de apărare, cât și în faza de atac. Am remarcat pofta de joc peste medie a jucătorilor sosiți în vară, iar acum nu ne rămâne decât să confirmăm la turneul al treilea, care se va desfășura la Piatra Neamț în perioada 20-22 decembrie.”
CSM Bacau juniori II, turneu Focsani 2013 1

CSM Bacau juniori II, turneu Focsani 2013 2

CSM Bacau juniori II, turneu Focsani 2013 3

CSM Bacau juniori II, turneu Focsani 2013 4

Un comentariu la „Handbal, juniori II / Un gol primit într-o repriză de CSM Bacău !”