Handbal masculin / CSU Galați – Știința Bacău II 26-29 (14-14), în meci amical

CSM Bacau - CSU Galati (11)
”Satelitul” vicecampioanei s-a deplasat joi la Galați, unde a disputat un joc de verificare în compania viitoarei colege de serie CSU. După o primă repriză echilibrată, gazdele s-au desprins la 4 goluri în minutul 43, dar băcăuanii au egalat în numai 4 minute. Ultima egalitate s-a consemnat în minutul 54, 26-26, după care echipa pregătită de Bogdan Voica a marcat de 3 ori fără să mai primească gol și a câștigat. Din păcate, formația băcăuană l-a pierdut pentru o perioadă de timp pe Mihai Cotinghiu, care a părăsit terenul cu nasul spart.

Știința II: Erhan, Bobeică – M. Bujor (8), Vartic (6), Butnaru (5), Liță (5), Beleaev (3), Cotinghiu (2), Rață.

Confruntările sportive băcăuano-gălățene continuă vineri, de la ora 13.30, la Sala sporturilor din Bacău, cu meciul amical de handbal feminin dintre Știința și HC Danubius.