Fotbal, Liga a II-a / Programul turului seriei I în variantele cu 12 și cu 13 echipe

Sport Club Bacau - Aerostar (2)
Calendarul competițional al seriei I din eșalonul secund a fost tras la sorți în două variante: cu 13 și cu 12 echipe sau, mai bine zis, cu și fără Farul Constanța. Iată ambele variante de program:
VARIANTA CU 12 ECHIPE

Etapa 1

SC Bacău – FC Clinceni
Gloria Buzău – CSMS Iaşi
ACS Berceni – Rapid Bucureşti
Unirea Tărlungeni – Rapid Suceava
Unirea Slobozia – Sportul Studențesc
CF Brăila – Dunărea Galați

Etapa 2

CSMS Iaşi – SC Bacău
Rapid Bucureşti – Gloria Buzău
Rapid Suceava – ACS Berceni
Sportul Studențesc – Unirea Tărlungeni
Dunărea Galați – Unirea Slobozia
FC Clinceni – CF Brăila

Etapa 3

CSMS Iaşi – FC Clinceni
SC Bacău – Rapid Bucureşti
Gloria Buzău – Rapid Suceava
ACS Berceni – Sportul Studențesc
Unirea Tărlungeni – Dunărea Galați
Unirea Slobozia – CF Brăila

Etapa 4

Rapid Bucureşti – CSMS Iaşi
Rapid Suceava – SC Bacău
Sportul Studențesc – Gloria Buzău
Dunărea Galați – ACS Berceni
CF Brăila – Unirea Tărlungeni
FC Clinceni – Unirea Slobozia

Etapa 5

Rapid Bucureşti – FC Clinceni
CSMS Iaşi – Rapid Suceava
SC Bacău – Sportul Studențesc
Gloria Buzău – Dunărea Galați
ACS Berceni – CF Brăila
Unirea Tărlungeni – Unirea Slobozia

Etapa 6

Rapid Suceava – Rapid Bucureşti
Sportul Studențesc – CSMS Iaşi
Dunărea Galați – SC Bacău
CF Brăila – Gloria Buzău
Unirea Slobozia – ACS Berceni
Unirea Tărlungeni – FC Clinceni

Etapa 7

FC Clinceni – Rapid Suceava
Rapid Bucureşti – Sportul Studențesc
CSMS Iaşi – Dunărea Galați
SC Bacău – CF Brăila
Gloria Buzău – Unirea Slobozia
ACS Berceni – Unirea Tărlungeni

Etapa 8

Sportul Studențesc – Rapid Suceava
Dunărea Galați – Rapid Bucureşti
CF Brăila – CSMS Iaşi
Unirea Slobozia – SC Bacău
Unirea Tărlungeni – Gloria Buzău
ACS Berceni – FC Clinceni

Etapa 9

FC Clinceni – Sportul Studențesc
Rapid Suceava – Dunărea Galați
Rapid Bucureşti – CF Brăila
CSMS Iaşi – Unirea Slobozia
SC Bacău – Unirea Tărlungeni
Gloria Buzău – ACS Berceni

Etapa 10

Dunărea Galați – Sportul Studențesc
CF Brăila – Rapid Suceava
Unirea Slobozia – Rapid Bucureşti
Unirea Tărlungeni – CSMS Iaşi
ACS Berceni – SC Bacău
Gloria Buzău – FC Clinceni

Etapa 11

SC Bacău – Gloria Buzău
CSMS Iaşi – ACS Berceni
Rapid Bucureşti – Unirea Tărlungeni
Rapid Suceava – Unirea Slobozia
Sportul Studențesc – CF Brăila
FC Clinceni – Dunărea Galați

CALENDARUL CU 13 ECHIPE

Etapa I

CF Brăila – Unirea Slobozia
SC Bacău – FC Clinceni
Unirea Tărlungeni – CSMS Iaşi
Gloria Buzău – Farul Constanța
ACS Berceni – Rapid Bucureşti
Rapid Suceava – Sportul
Dunărea Galați stă

Etapa a II-a

FC Clinceni – CF Brăila
CSMS Iaşi – SC Bacău
Farul Constanța – Unirea Tărlungeni
Rapid Bucureşti – Gloria Buzău
Sportul Studențesc – Dunărea Galați
Unirea Slobozia – Rapid Suceava
ACS Berceni stă

Etapa a III-a

FC Clinceni – Unirea Slobozia
CF Brăila – CSMS Iaşi
SC Bacău – Farul Constanța
Unirea Tărlungeni – Rapid Bucureşti
ACS Berceni – Sportul Studențesc
Dunărea Galați – Rapid Suceava
Gloria Buzău stă

Etapa a IV-a

CSMS Iaşi – FC Clinceni
Farul Constanța – CF Brăila
Rapid Bucureşti – SC Bacău
Sportul Studențesc – Gloria Buzău
Rapid Suceava – ACS Berceni
Unirea Slobozia – Dunărea Galați
Unirea Tărlungeni stă

Etapa a V-a

CSMS Iaşi – Unirea Slobozia
FC Clinceni – Farul Constanța
CF Brăila – Rapid Bucureşti
Unirea Tărlungeni – Sportul Studențesc
Gloria Buzău – Rapid Suceava
ACS Berceni – Dunărea Galați
SC Bacău stă

Etapa a VI-a

Farul Constanța – CSMS Iaşi
Rapid Bucureşti – FC Clinceni
Sportul Studențesc – SC Bacău
Rapid Suceava – Unirea Tărlungeni
Dunărea Galați – Gloria Buzău
Unirea Slobozia – ACS Berceni
CF Brăila stă

Etapa a VII-a

Unirea Slobozia – Farul Constanța
CSMS Iaşi – Rapid Bucureşti
CF Brăila – Sportul Studențesc
SC Bacău – Rapid Suceava
Unirea Tărlungeni – Dunărea Galați
Gloria Buzău – ACS Berceni
FC Clinceni stă

Etapa a VIII-a

Rapid Bucureşti – Farul Constanța
Sportul Studențesc – FC Clinceni
Rapid Suceava – CF Brăila
Dunărea Galați – SC Bacău
ACS Berceni – Unirea Tărlungeni
Gloria Buzău – Unirea Slobozia
CSMS Iaşi stă

Etapa a IX-a

Unirea Slobozia – Rapid Bucureşti
CSMS Iaşi – Sportul Studențesc
FC Clinceni – Rapid Suceava
CF Brăila – Dunărea Galați
SC Bacău – ACS Berceni
Unirea Tărlungeni – Gloria Buzău
Farul stă

Etapa a X-a

Sportul Studențesc – Farul Constanța
Rapid Suceava – CSMS Iaşi
Dunărea Galați – FC Clinceni
ACS Berceni – CF Brăila
Gloria Buzău – SC Bacău
Unirea Tărlungeni – Unirea Slobozia
Rapid Bucureşti stă

Etapa a XI-a

Rapid Bucureşti – Sportul Studențesc
Farul Constanța – Rapid Suceava
CSMS Iaşi – Dunărea Galați
FC Clinceni – ACS Berceni
CF Brăila – Gloria Buzău
SC Bacău – Unirea Tărlungeni
Unirea Slobozia stă

Etapa a XII-a

Rapid Suceava – Rapid Bucureşti
Dunărea Galați – Farul Constanța
ACS Berceni – CSMS Iaşi
Gloria Buzău – FC Clinceni
Unirea Tărlungeni – CF Brăila
SC Bacău – Unirea Slobozia
Sportul Studențesc stă

Etapa a XIII-a

Unirea Slobozia – Sportul Studențesc
Rapid Bucureşti – Dunărea Galați
Farul Constanța – ACS Berceni
CSMS Iaşi – Gloria Buzău
FC Clinceni – Unirea Tărlungeni
CF Brăila – SC Bacău
Rapid Suceava stă

Lasă un răspuns

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.