Aerostar Bacău – CSM Moinești, în faza a II-a a Cupei României – Timișoreana

Aerostar Bacau - CSM Moinesti (8)
Federația Română de Fotbal a dat publicității programul fazei a II-a a Cupei României – Timișoreana, ediția 2013-2014. După ce a trecut în prelungiri de ”satelitul” lui Sport Club Bacău, Aerostar va evolua pe teren propriu, în fața colegei de serie, CSM Moinești. Partida va avea loc miercuri, 31 iulie, de la ora 17.30, pe stadionul ”Aerostar”. De notat că în această fază a fost programată și FCM Bacău, echipă care, teoretic, ar trebui să se înscrie în ediția viitoare a Ligii a III-a, dar care, practic, nu mai există. Iată programul complet al fazei a II-a a Cupei României – Timișoreana, ediția 2013-2014:

ACS Miercurea Nirajului (MS) – SC FC Unirea 2006 SA (AB) – nu se dispută
AS Spicul Seica Mare (SB) – CSU Voința Sibiu (SB) – nu se dispută
CS Inter Clinceni (IF) – stă
AS Talna Orașul Nou (SM) – CS FC Zalău (SJ) – se dispută la Comunal Talna / Oraşu Nou
AS Podari (DJ) – FC Pandurii Lignitul Târgu Jiu 2 (GJ) – se dispută la Comunal / Podari
CS Muncitorul Reșița (CS) – CS Minerul Jilt Mătăsari (GJ) – se dispută la Voinţa / Lupac
CS FC Caransebeș (CS) – AFCM Reșița 2012 – se dispută la Balta Sărată / Caransebeş
FC Ripensia Timişoara (TM) – CS Millenium Giarmata (TM) – se dispută pe Electrica / Timişoara
CS Gloria CTP Arad (AR) – ACS Șoimii Pâncota (AR) – se dispută pe Romtelecom / Arad
FC Hidșselul de Sus (BH) – CS Oșorhei (BH) – se dispută pe Comunal / Hidişelul de Sus
CS Performanța Alba Iulia (AB) – CS Sănătatea Servicii Publice Cluj (CJ) – se dispută pe Oarda de Jos / Oarda de Jos
CS Viitorul Lechința (BN) – FC Seso Câmpia Turzii (CJ) – se dispută pe Comunal / Lechinţa
AS Avântul Bârsana (MM) – FC Unirea Dej (CJ) – se dispută pe Central / Bârsana
AS Armata Aurul Brad (HD) – FC Hunedoara (HD) – se dispută pe Aurul / Brad
AS Inter Markus Slatina (OT) – CS Jiul Rovinari (GJ) – se dispută pe Comunal / Coteana
ACS Hidro Râmnicu Valcea (VL) – SCM Argeș Pitești 2012 (AG) – se dispută pe Hidroelectra / Râmnicu Vâlcea
ACS Civitas Făgăraș (BV) – AFC Fortuna Brazi – se dispută pe Parc Arena / Făgăraş
AFC Rapid Fetești (IL) – CS Viitorul Axintele (IL) – se dispută pe Tineretului / Feteşti
CS Sporting Roșiorii de Vede (TR) – FC Caracal (OT) – se dispută pe Orăşenesc / Roşiori de Vede
CS Petrolistul Boldești (PH) – FC Unirea Câmpina (PH) – se dispută pe Viorel Mateianu / Boldeşti-Scăeni
ACS Izbânda Hagilarea Mihail Kogălniceanu (TL) – CS Conpet Cireşu (BR) – se dispută pe Delta / Tulcea
ACS National 2012 Golești (VN) – CSM Râmnicu Sărat (BZ) – se dispută pe Comunal / Goleşti
CS Sporting Liești (GL) – FCM Bacău (BC) – se dispută pe Comunal / Lieşti
ACS FC Păpăuți (CV) – FC Zagon (CV) – se dispută pe Comunal / Păpăuţi
CS Aerostar Bacău (BC) – CSM Moinești (BC) – se dispută pe Aerostar / Bacău
FC 2007 Gîrceni (VS) – SCM Petrotub Roman (NT) – se dispută pe Comunal / Gîrceni
CS Rapid Dumeşti (IS) – CS Kosarom Pașcani – se dispută pe Comunal / Dumeşti
CS Luceafărul Mihai Eminescu (BT) – FCM Dorohoi (BT) – se dispută pe Comunal / Ipoteşti
AS Progresul Frătăuţii Vechi (SV) – ACS Sporting Suceava (SV) – se dispută pe Comunal / Frătăuţii Vechi
FC Bolintin Vale Malu Spart (GR) – FC Metaloglobus Bucureşti (B) – se dispută pe Orăşenesc / Bolintin Vale
FCM Târgovişte (DB) – CS Juventus Bucureşti (B) – se dispută pe Alpan / Şotânga
AS Ilie Oană (B) – CS Voluntari (IF) – se dispută pe Niţă Pintea / Voluntari
ACS Progresul Cernica (IF) – FCM Dunărea Călăraşi (CL) – se dispută pe Comunal / Cernica
AS Popeşti Leordeni (IF) – CS Ştefăneşti (IF) – se dispută pe Inter Gaz / Popeşti Leordeni
CS Afumaţi (IF) – CS Baloteşti (IF) – se dispută pe Comunal / Afumaţi

Faza a III-a a Cupei României-Timișoreana, la care vor participa cele 35 de echipe calificate din
faza a II-a și celelalte 3 echipe retrogradate din Liga a 2-a, ediția 2012-2013, este programată să aibă loc
miercuri, 14.08.2013, ora 17.30.

Lasă un răspuns

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.