Top Handbal Bacău a câștigat Cupa Onești la juniori IV

Top Handbal Bacau la Cupa Onesti 2013
Tinerii handbaliști de la Top Handbal Bacău au câștigat Cupa Onești la juniori IV, competiție ce s-a desfășurat de luni până miercuri în municipiul de pe malul Trotușului. Echipa pregătită de Gabriel Armanu a obținut trei victorii din tot atâtea jocuri: 20-12 cu CS Dinamic Euroteam Onești, 16-5 cu CSS Tecuci și 21-8 cu LPS Iași. De asemenea, Rareș Stănică a obținut premiul pentru cea mai bună extremă dreapta.

La aceeași competiție, la categoria juniori III, Arena 2011 Bacău s-a clasat pe locul 4, după 26-13 cu CSS Tecuci, 17-19 cu CSS Făgăraș, 23-17 cu Școala Remetea (Harghita), 0-10 cu CC Corabia (rezultat cauzat de faptul că echipa băcăuană a utilizat intenționat un jucător împrumutat de la altă echipă) și 18-20 cu HCM Onești. De la Arena, Cosmin Cozma a fost desemnat cel mai bun portar al turneului, iar Dragoș Dragomir cel mai bun pivot.