Fotbal, Liga a III-a / Știința Miroslava – Sport Club Bacău 1-1 (0-1)

Lidera seriei I din Liga a III-a n-a izbutit să se impună pe terenul extrem de denivelat al penultimei clasate, în partida disputată sâmbătă după-amiază la Miroslava. Băcăuanii au deschis scorul prin Adrian Hurdubei în minutul 24, care a înscris cu un șut la colțul lung, din 6 metri, după o acțiune personală. Gazdele, cu ex-băcăuanii Cristian Ungureanu (antrenor principal) și Gabriel Petrea, au izbutit egalarea în minutul 72, la o ezitare a defensivei oaspete. În prelungirile jocului, Sport Club a ratat trei bune ocazii și revine acasă cu un singur punct.

Sport Club Bacău: Savu – Blănaru, Adăscăliței, Dumitriu, Miron – Întuneric, Măjer – Șchiopu, Hurdubei, Costin – B. Ungureanu. Au mai jucat: Luncanu, Predoiu, Sascău și Carp.

În urma acestui rezultat, Sport Club Bacău și-a diminuat avansul față de a doua clasată, acumulând 29 de puncte, față de 25 câte are CSM Moinești.

Un comentariu la „Fotbal, Liga a III-a / Știința Miroslava – Sport Club Bacău 1-1 (0-1)”