Sport Club Bacău – Dunărea Galați 3-1 (3-0), în meci amical

Sport Club Bacău și-a continuat seria jocurilor de verificare vineri, la Iași, în compania Dunării Galați, divizionara secundă fiind la final de cantonament montan. Șchiopu a deschis scorul în minutul 8 cu un șut de la marginea careului mare pentru ca, cinci minute mai târziu, Blănaru să facă 2-0 cu un șut de la circa 25 de metri. Scorul primei reprize a fost stabilit de Adăscăliței, în minutul 17, cu o lovitură de cap în urma unui corner. Gălățenii au înscris golul de onoare în minutul 51.
Antrenorul Marius Baciu a trimis în teren următoarea formulă de echipă: Savu – Blănaru, Adăscăliței, Bamba, Medeșan – Întuneric, Măjer – Șchiopu, Hurdubei, Miron – Costin. Au mai jucat: Petrariu, Bărculeț, Stegaru, Luncanu, Speroni, Predoiu, Dumitriu, Carp, Vasiliu.

Până la debutul returului, programat pentru 8 martie, Sport Club Bacău mai are programate două partide de verificare, pe 20 februarie la Piatra Neamț, cu Ceahlăul II, și pe 1 martie pe teren propriu cu CSM Rm. Sărat.