CSS Bacău – CSS LPS Suceava 3:0 (25-15, 27-25, 25-19), în Divizia Juniori de volei masculin

Voleibaliștii juniori de la CSS Bacău au obținut cea de-a patra victorie în campionat în partida de pe teren propriu cu CSS LPS Suceava, contând pentru ultima etapă a turului. Băcăuanii s-au impus lejer în primul set, la 15, iar în setul secund au avut 17-9 și probabil că s-au crezut deja câștigători. Sucevenii au revenit spectaculos, au luat conducerea cu 21-20, dar gazdele și-au revenit pe final de set și s-au impus în prelungiri. Ultimul set a fost de asemenea spectaculos, cu sucevenii în formă maximă și cu gazdele având mari probleme la preluare. La 16-9 pentru Suceava însă, băcăuanii au făcut 8 puncte consecutiv pe serviciul lui Remus Bucă și au întors soarta setului. Pe final, Comsin Matei a avut și el o suită de servicii foarte bune, iar CSS Bacău a câștigat la 19 un set ce părea la un moment dat pierdut.

CSS Bacău: Dragoș Bontea (Ciprian Prăjișteanu), Codrin Cernov, Dan Bitire (Horia Alexoae), Remus Bucă (Cosmin Pântea), Cosmin Matei, Andrei Sărăcuțu, Mihai Șnel – libero. Antrenori: Eusebiu Țurcanu și Traian Șnel.