Volei, Divizia juniori / CSS Bacău – VCM LPS Piatra Neamț 3:1 (-27, 19, 19, 22)

După victoria din prima etapă, 3:0 în deplasare cu CSS Triumf Botoșani, voleibaliștii juniori pregătiți de Eusebiu Țurcanu au primit vizita echipei VCM LPS Piatra Neamț. Primul set a avut o desfășurare ciudată, în condițiile în care gazdele au avut 16-7, s-au relaxat prematur, iar pietrenii au revenit spectaculos și s-au impus în prelungiri. Seturile 2 și 3 au fost la discreția băcăuanilor, pentru ca setul al patrulea să fie relansat de un arbitru de linie, care a semnalizat eronat aut la un serviciu pe linie al lui Remus Bucă la scorul de 14-12. Oaspeții au punctat de 4 ori consecutiv, însă CSS Bacău a revenit și a obținut o victorie de 3 puncte.

CSS Bacău: Dragoș Bontea, Andrei Sărăcuțu, Remus Bucă, Dan Bitire, Cosmin Matei, Codrin Cernov, Mihai Șnel – libero. Au mai jucat: Rareș Popa, Ciprian Grigore, Horia Alexoae și Alex Popa.

În etapa a treia, CSS Bacău se deplasează pe terenul principalei contracandidate la primul loc în serie, CSS Nicu Gane Fălticeni.

Un comentariu la „Volei, Divizia juniori / CSS Bacău – VCM LPS Piatra Neamț 3:1 (-27, 19, 19, 22)”