Politehnica Iași – CSM Bacău 29-47 (13-28), în Divizia A de handbal masculin

CSM Bacău a mai obținut o victorie la scor, de data aceasta la Iași, în etapa a VIII-a a Diviziei A de handbal masculin. În fața unui adversar slab, handbaliștii băcăuani au făcut spectacol în prima repriză, când aproape că a fost minutul și golul, printre marcatori regăsindu-se inclusiv portarul Valeriu Erhan, care a înscris din poartă-n poartă. În repriza secundă, pe fondul schimbărilor făcute de Sebastian Hagiu, partida a fost ceva mai echilibrată, dar rezultatul final e unul umilitor pentru gazde.

Evoluția scorului: 1-5 (5), 3-11 (10), 6-17 (15), 9-21 (20), 10-22 (25), 13-28 (pauză), 16-29 (35), 20-32 (40), 23-36 (45), 25-38 (50), 27-42 (55), 29-47 (final).

CSM Bacău: Erhan (1 gol), Bobeică – Bulov 14, M. Bujor 8, Bahan 6, Tărîță 5, Vartic 4, Carali 4, Cotinghiu 2, Moisă 1, Zacaciurin 1, Liță 1, Rață. Antrenor: Sebastian Hagiu.

Campionatul se întrerupe pentru trei săptămâni, din cauza acțiunilor loturilor naționale.

2 comentarii la „Politehnica Iași – CSM Bacău 29-47 (13-28), în Divizia A de handbal masculin”