Rezultate Liga a III-a / Moineștiul și-a făcut ”norma” și la Piatra Neamț

Nou-promovata CSM Moinești își continuă parcursul excelent în seria I a Ligii a III-a, formația pregătită de Sorin Trofin izbutind sâmbătă după-amiază o nouă victorie. Moineștenii și-au respectat ”norma” de minim 3 goluri pe meci și s-au impus cu 4-2 la Piatra Neamț, în fața Ceahlăului II, consolidându-și poziția de lideri. Aerostarul lui Fane Apostol a cedat cu 1-4 la Dorohoi, după o primă repriză încheiată la egalitate (1-1). De notat și prima victorie a echipei antrenate de Ghiță Poenaru, în deplasare, la Panciu. Iată rezultatele complete ale etapei a VI-a: Ceahlăul II – CSM Moinești 2-4, FCM Dorohoi – Aerostar Bacău 4-1, Young Stars Panciu – Petrotub Roman 0-2, Oțelul II Galați – Bucovina Rădăuți 2-0 și Sporting Suceava – CS Kosarom Pașcani 0-0.

În clasament, conduce CSM Moinești, 14 puncte (5 meciuri), urmată de FCM Dorohoi, 10 puncte (5 meciuri), Sporting Suceava, 10 puncte (5 meciuri) și Sport Club Bacău, 9 puncte (5 meciuri). Aerostar Bacău se află pe locul 11, cu 3 puncte (5 meciuri).

Etapa a VII-a (12 octombrie): Oțelul 2 Galați – Sport Club Bacău, CSM Moinești – Sporting Suceava, Aerostar Bacău – Bucovina Rădăuți, Petrotub Roman – Ceahlăul II P. Neamț, Știința Miroslava – FCM Dorohoi. Young Stars Panciu și CS Kosarom Pașcani stau.

2 comentarii la „Rezultate Liga a III-a / Moineștiul și-a făcut ”norma” și la Piatra Neamț”

1. moinestiul isi face norma de 3 gourluri pe meci dar informatii despre meciurile lor(marcatorii si minutele)nu apar.De ce ,este prea departe moinestiul de bacau?