Fotbal, Liga a II-a: Victoria Brănești – FCM Bacău 3-1 (2-0)

FCM Bacău n-a obținut niciun punct în deplasarea de la Brănești, din etapa a XIII-a a eșalonului secund. Doboș a lovit transversala porții gazdelor în minutul 5, însă Victoria a fost cea care a deschis scorul în minutul 25, datorită un șut de la 25 de metri al lui Stanciu. Huiban și Boghian au trecut pe lângă egalare în minutul 37, dar tot gazdele au reușit să înscrie, prin Zuluf, cu un minut înainte de pauză.
La zece minute de la reluare, Oprea a înscris din penalty pentru 3-0, pentru ca băcăuanii să înscrie golul de onoare prin Lozneanu, în minutul 88.
Alte rezultate din seria I: Farul Constanța – FC Snagov 3-3, Dunărea Galați – Callatis Mangalia 1-0, Săgeata Năvodari – CSMS Iași 2-0, Astra 2 Giurgiu – CS Otopeni 1-0, CF Brăila – Delta Tulcea 0-0, Dinamo II – Gloria Buzău 1-1. Partida FC Botoșani – Viitorul Constanța se dispută duminică, de la ora 12.