Cristian Dulca: ”Astăzi s-a întors norocul cu faţa spre noi”

Tânărul antrenor al echipei Delta Tulcea, fostul fundaș de fier Cristian Dulca, s-a declarat mulțumit de victorie, însă a acuzat numărul mare de ratări ale jucătorilor săi. ”Sunt mulţumit de rezultat, însă am ratat foarte mult şi asta mă nemulţumeşte, pentru că în prima repriză am avut două ocazii foarte mari. Aşa am păţit şi la meciul de acasă cu Iaşiul, în care am avut cinci ocazii mult mai clare şi, nereuşind să marcăm, am pierdut. Astăzi s-a întors norocul cu faţa spre noi şi am reuşit să câştigăm. La ce lot avem, avem perspective de a promova. Bacăul este o echipă foarte bună, cu un antrenor experimentat. Ne-am pregătit din timp pentru meci, ştiind că jucătorii băcăuani vor fi periculoşi. Sunt jucători tineri, dar, din păcate, pentru ei nu a fost o zi fastă. Eu le urez baftă în continuare, căci obiectivul lor este, cred eu, de a rămâne în Liga a II-a, pentru a forma o echipă foarte bună aici. Referitor la arbitraj, pot spune că au fost erori şi de o parte şi de cealaltă. Dacă era 2-0 la pauză nu zicea nimeni nimic. Nu au fost erori foarte grave de arbitraj, și cartonaşul roşu primit de fundașul gazdelor, care făcuse un fault întârziat, a fost corect.”