Victorie la pas: ŞTIINŢA MD BACĂU – CSM BUCUREŞTI 35-25 (22-13) a fost live text pe BacaulSportiv.ro

Știința Municipal Dedeman Bacău a trecut repede peste eșecul de săptămâna trecută de la Reșița și a obținut o victorie categorică și lejeră în fața nou-promovatei CSM București. După o primă repriză în care Dospinescu a făcut cel mai bun joc al său pentru Știința, gazdele s-au desprins la nouă goluri, iar în repriza secundă banca tehnică băcăuană a avut posibilitatea să ruleze toți jucătorii de pe foaia de arbitraj. O victorie importantă de moral pentru băcăuani, dacă ținem cont că urmează o săptămână de foc, cu două meciuri infernale la Marea Neagră și la Marea Adriatică.
ȘTIINȚA: Tevzadze, Tamaș – Dospinescu 10, Bondar 6, Rotaru 5, Petrea 3, M. Bujor 3, Gurkovsky 2, Moskalenko 2, Manea 2, Ghiță 1, Cadar 1, Grieze, Iancu, G. Bujor, Ramba. Antrenori: Eliodor Voica și Gabriel Armanu.