12 medalii băcăuane la Campionatul Național de Poliatlon

La sfârșitul săptamânii trecute, Piteștiul a fost gazda Campionatului Național de Poliatlon. Bacăul a fost reprezentat cu succes la această competiție, tinerii înotători băcăuani întorcându-se acasă cu nu mai puțin de 12 medalii (6 de aur, 4 de argint și 2 de bronz). De asemenea, în competiția rezervată echipelor, componenții SCM Bacău s-au clasat pe primul loc la masculin, vârsta 11 ani, respectiv locul doi la feminin, tot la categoria 11 ani. La individual, Daniel Grosu a ocupat locul doi în clasamentul general al băieților, în timp ce Alexandra Rînzescu a ocupat locul trei în clasamentul general la feminin.
Iată rezultatele înregistrate de sportivii băcăuani în toate cele șase reuniuni: