”Cupa Mărțișorului” la judo


Sâmbătă, la Sala de atletism, în organizarea Direcției Județene pentru Sport și Tineret Bacău și a Palatului Copiilor Bacău, a avut loc cea de-a XXXIII-a ediție a Turneului internațional de judo ”Cupa Mărțișorului”. Ediția din acest an a reunit la start judoka băieți la trei categorii de vârstă, U-9, U-11 și U-13. Iată și podiumurile tuturor categoriilor:
Categoria U-9, 20 kg.
1 Patron Sorin Sc. Sportiva Balti
2 Mandache Toni CS Unirea Iasi
3 Protopopescu Alexandru PC Bacau
3 Kocsis Ludovic PC Bacau

Categoria U-9, 24 kg.
1 Garbea Tamas AS Ghimes
2 Olan Zsombor SC Miercurea Ciuc
3 Panaite Silviu CS Unirea Iasi

Categoria U-9, 27 kg.
1 Baricz Hunor CSS Tg. Secuiesc
2 Galateanu Stefan CS Unirea Iasi
3 Feldes Darius PC Bacau
3 Stefan Gabriel CS Unirea Iasi

Categoria U-9, 30 kg.
1 Grigore Marius CS Sambo Buftea
2 Cristian Mihai PC Bacau
3 Ene Andrei LPS Constanta
3 Raileanu Andrei CS Unirea Iasi

Categoria U-9, 34 kg.
1 Cretu George Sc. Sportiva Balti
2 Saracean Arsac Sc. Sportiva Balti
3 Macovei Iliuta CSS Gura Humorului
3 Adochitei Alexandru CSS Onesti

Categoria U-9, 38 kg.
1 Iftemi George CS Unirea Iasi
2 Serban Stefan PC Bacau
3 Fasie Mihai CS Sambo Buftea
3 Stoica Denis LPS Focsani

Categoria U-9, 42 kg.
1 Moisei Stefan PC Bacau
2 Barac Rafael Suceava
3 Hanceriuc Eduard Suceava

Categoria U-9, +42 kg.
1 Moisei Stefan PC Bacau
2 Iacob Eric CS Shinzo Ran Suceava
3 Dobrean Adrian CSS Gura Humorului

Categoria U-11, 24 kg.
1 Balog Adam SC Miercurea Ciuc
2 Grecu Andrei CSS Deva
3 Pravat Ianis PC Bacau
3 Ungureanu Marcu CSS Onesti

Categoria U-11, 27 kg.
1 Antal Botond CSS Miercurea Ciuc
2 Moise Lorenzo LPS Focsani
3 Cremene Stefan PC Bacau
3 Radvanszki Adam CSS Miercurea Ciuc

Categoria U-11, 30 kg.
1 Neagu Claudiu LPS Focsani
2 Jatca Mihnea PC Bacau
3 Ion Dragos CS Unirea Iasi
3 Bucataru Cosmin CS Unirea Iasi

Categoria U-11, 34 kg.
1 Horga Luis CSS Gura Humorului
2 Radvanszki Szilard CSS Miercurea Ciuc
3 Coman Eduard CSS Miercurea Ciuc
3 Prosie Dragos PC Bacau

Categoria U-11, 38 kg.
1 Layos Akor SC Miercurea Ciuc
2 Panaite Alexandru CS Unirea Iasi
3 Olteanu Marius CS Sambo Buftea
3 Ciocoiu Robert Palatul Copiilor Bacau

Categoria U-11, 42 kg.
1 Viciaga Emilian CS Unirea Iasi
2 Moisei Stefan PC Bacau
3 Luca Eduard CS Unirea Iasi
3 Giurgica Marian LPS Constanta

Categoria U-11, 46 kg.
1 Stoica Ricardo LPS Focsani
2 Carlioru Daniel LPS Focsani
3 Iacob Eric CS Shinzo Ran Suceava
3 Cristian Stefan Palatul Copiilor Bacau

Categoria U-11, 50 kg.
1 Scutaru Sorin CS Unirea Iasi
2 Farcas Gabriel LPS Focsani
3 Timofte Rares CS Unirea Iasi
3 Cristian Stefan Palatul Copiilor Bacau

Categoria U-11, +50 kg.
1 Mancu Alexandru CS Unirea Iasi
2 Solomon Alexandru LPS Focsani
3 Ursu Andrei Palatul Copiilor Bacau
3 Chitoroaba Alexandru CS Unirea Iasi

Categoria U-13, 27 kg.
1 Leica Serban CSS Gura Humorului
2 Lefter George LPS Roman
3 Herciu Antonio PC Bacau
3 Tomescu Mircea LPS Focsani

Categoria U-13, 30 kg.
1 Dramba Bogdan Lps Focsani
2 Fabian Altonz CSS Tg. Secuiesc
3 Iorga Alberto CSS Adjud
3 Can Metin LPS Focsani

Categoria U-13, 34 kg.
1 Marton Beneadek SC Miercurea Ciuc
2 Ciotlos Denis SC Miercurea Ciuc
3 Bors Laris LPS Focsani
3 Orban Lehel CSS Miercurea Ciuc

Categoria U-13, 38 kg.
1 Vrabie Mihai LPS Focsani
2 Dobos Oszkar SC Miercurea Ciuc
3 Ulian Robert CS Unirea Iasi
3 Tamba Cosmin PC Bacau

Categoria U-13, 42 kg.
1 David Laszlo SC Miercurea Ciuc
2 Burca Alexandru Palatul Copiilor Bacau
3 Puscasu Ionut Palatul Copiilor Bacau
3 Barazsuly Akos CSS Miercurea Ciuc II

Categoria U-13, 46 kg.
1 Nedita Codrin Palatul Copiilor Bacau
2 Burca Alexandru Palatul Copiilor Bacau
3 Constantin Alexandru LPS Focsani
3 Caras Stefan CS Unirea Iasi

Categoria U-13, 50 kg.
1 Nedita Codrin Palatul Copiilor Bacau
2 Halanei Bogdan SC Miercurea Ciuc
3 Grecu Adrian CSS Deva
3 Beleca Teodor CSS Gura Humorului

Categoria U-13, 55 kg.
1 Gherghel Tudor CS Unirea Iasi
2 Laszlo Tamas SC Miercurea Ciuc
3 Enache Bogdan SC Mihai Codreanu Iasi
3 Grigore Bogdan LPS Focsani

Categoria U-13, +55 kg.
1 Neagu Giani LPS Focsani
2 Balan George CSM Braila
3 Balazs Jozsef SC Miercurea Ciuc
3 Mihalcea Stefan CSS Onesti

Lasă un răspuns

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.