De sâmbătă, începe iureșul pentru Știința Municipal Dedeman Bacău

Pauza competițională care a oferit prilejul echipei naționale de handbal masculin să se facă de râs din nou a fost și ultima a sezonului 2010-2011. Pentru Știința Municipal Dedeman Bacău urmează o perioadă infernală, cu meciuri la fiecare 3-4 zile. Sâmbătă, la Timișoara, Știința va juca din nou împotriva fostului ei antrenor, Otto Heel, partidă programată de la ora 17, arbitrii delegați fiind maramureșenii Ionuţ Marta şi Ştefan Hendrea. Meciul de pe teren propriu cu CSM Satu Mare, din etapa a XVI-a a Ligii Naționale, a fost devansată pentru miercuri, 23 martie, de la ora 17.00. Sâmbătă, 26 martie, băcăuanii vor juca, tot pe teren propriu, manșa tur a sferturilor Cupei Challenge cu norvegienii de la ØIF Arendal, de la ora 17.30. Va urma un nou meci la mijlocul săptămânii, pe 30 martie, din nou acasă, de data aceasta cu CSU Bucovina Suceava, după care Știința va pleca în Norvegia unde, pe 3 aprilie, va disputa manșa retur cu ØIF Arendal, de unde sperăm să revină la Bacău cu prima calificare în semifinalele Challenge Cup.