Ion Arsene: ”Sunt mulțumit de felul în care s-au luptat jucătoarele noastre”

După victoria obținută miercuri după-amiază în derby-ul cu CSM Unirea Slobozia, antrenorul băcăuan Ion Arsene a declarat: ”A fost o victorie frumoasă, muncită, la capătul unui meci în care nu ne-am eschivat de la luptă. Poate că fără greșelile din prima repriză ne-ar fi fost mai ușor, ne-am fi distanțat mai repede. Știam că Slobozia e o echipă dură, puternică și ați văzut că am ieșit cam căpăciți. În ansamblu, sunt mulțumit de felul în care s-au luptat fetele, cu toate greșelile făcute, trebuie să înțelegem că ele sunt copile, asemenea greșeli sunt inerente. Lupta pentru locul 2 rămâne deschisă, va trebui să ne câștigăm meciurile de acasă cu HCF Piatra Neamț și cu Rapidul. Urmează o nouă pauză de trei săptămâni, în care vom mai face 2-3 jocuri cu HCM Roman, o echipă tare, meciuri care ne ajută și pe noi și pe ei, fiindcă au spus că îi pregătim bine. ” Referitor la comentariile omologului său la adresa arbitrajului, antrenorul Științei a spus: ”Ce pot eu să spun ? Dumneavoastră ați văzut foarte bine ce a fost, dacă și ăsta a fost arbiraj părtinitor, ce mai pot eu să spun ???”