Rezultatele Concursului Interjudeţean de Atletism pentru juniori


Sâmbătă şi duminică, Sala de atletism din Bacău a fost gazda unui Concurs Interjudeţean pentru juniori I, II şi III, competiţie organizată de Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Bacău şi înscrisă în calendarul Federaţiei Române de Atletism.
Iată rezultatele complete ale concursului, aşa cum ne-au fost furnizate de organizatorii întrecerii.


Women 60 Meter Dash J3
Name Yr Team Seed Prelims H#
Preliminaries
1 2831 Gritca, Elena Iuliana 97 LPS Braila 7.91 7.85 q 1
2 4668 Blazer, Imola Boglarka 97 CSS Sf. Gheorghe 8.14 8.23 q 1
3 2875 Musat, Raluca Viorela 96 LPS Braila 8.47 q 2
4 6376 Crasniciuc, Sabrina Irin 97 LPS Iasi 8.54 8.51 q 1
5 5546 Costandache, Dana Iulia 96 CSS Tecuci 8.58 q 2
6 2054 Berendea, Raluca Georg 98 CSS Bacau 8.65 q 5
7 6456 Nistorel, Ramona Ioana 97 LPS Iasi 8.42 8.68 q 1
7 9632 Bogos, Diana Elena 99 LPS Vaslui 8.20 8.68 q 5
9 6399 Grigoras, Georgiana Ma 97 LPS Iasi 8.79 8.71 1
10 6221 Bereczi, Szilvia Katalin 96 CSS Odorheiu Sc. 8.50 8.73 1
11 10037 Balteanu, Catalina 97 LPS Iasi 8.60 8.76 1
12 2805 Coman, Andra 97 LPS Braila 8.78 3
13 2843 Matei, Iulia 97 LPS Braila 8.86 2
14 2112 Sachelaru, Andreea Geo 97 CSS Bacau 8.90 3
15 2077 Anitei, Georgiana Iulian 99 CSS Bacau 8.94 5
16 2074 Petroiu, Maria Camelia 98 CSS Bacau 8.95 6
17 Mihailescu, Maria 97 CSS Bacau 8.98 2
18 9469 Porova, Ionelia 97 LPS Focsani 9.03 9.02 2
19 4696 Locsei, Timea 98 CSS Sf. Gheorghe 8.70 9.03 4
20 2882 Topea, Flaviana Laura 97 LPS Braila 9.05 2
21 2084 Vlad, Maria 98 CSS Bacau 9.08 6
22 Boca, Mihaela 97 CSS Tecuci 9.12 2
23 Bardasu, Alina 96 CSS Tecuci 9.18 3
24 6208 Ketesdi, Agota 97 CSS Odorheiu Sc. 9.24 1
25 9628 Bojoaga, Denisa 00 LPS Vaslui 9.33 5
25 2051 Antohi, Teodora Andree 99 CSS Bacau 9.33 6
27 7216 Antal, Ana Maria 98 LPS Roman 9.41 5
28 2069 Sopca, Stefania 99 CSS Bacau 9.45 6
29 Munteanu, Adina 00 LPS Vaslui 9.55 4
30 Zanoaga, Andreea 96 LPS Roman 9.66 3
31 Deliu, Maria 99 LPS Vaslui 9.94 5
32 9662 Sima, Elena 98 LPS Vaslui 9.95 6
33 Sandu, Simona 00 LPS Vaslui 10.47 4
34 Andone, Ionela 00 LPS Vaslui 10.50 4
— Raducanu, Irina 97 LPS Roman DQ 3
Women 60 Meter Dash J 1+2
Name Yr Team Seed Prelims
Preliminaries
Results
1 Zlota, Gabriela 94 CSS Bacau 8.51 q
2 6436 Virna, Andreea Beatrice 94 LPS Iasi 8.63 q
3 4643 Horovitz, Hanna 95 CSS Sf. Gheorghe 8.38 9.08 q
4 4647 Szonda, Noemi Judit 95 CSS Sf. Gheorghe 9.01 9.19 q
— 4632 Gabor, Timea Edina 95 CSS Sf. Gheorghe 8.42 DQ
Women 60 Meter Dash J3
Name Yr Team Prelims Finals Points
Finals
1 2831 Gritca, Elena Iuliana 97 LPS Braila 7.85 7.78
2 4668 Blazer, Imola Boglarka 97 CSS Sf. Gheorghe 8.23 8.15
3 2875 Musat, Raluca Viorela 96 LPS Braila 8.47 8.38
4 2054 Berendea, Raluca Georg 98 CSS Bacau 8.65 8.54
5 6376 Crasniciuc, Sabrina Irin 97 LPS Iasi 8.51 8.59
6 6456 Nistorel, Ramona Ioana 97 LPS Iasi 8.68 8.60
7 5546 Costandache, Dana Iulia 96 CSS Tecuci 8.58 8.65
8 9632 Bogos, Diana Elena 99 LPS Vaslui 8.68 8.69
Women 60 Meter Dash J 1+2
Name Yr Team Prelims Finals Points
Finals
1 Zlota, Gabriela 94 CSS Bacau 8.51 8.45
2 6436 Virna, Andreea Beatrice 94 LPS Iasi 8.63 8.64
3 4643 Horovitz, Hanna 95 CSS Sf. Gheorghe 9.08 9.07
4 4647 Szonda, Noemi Judit 95 CSS Sf. Gheorghe 9.19 9.22
Women 200 Meter Dash
Name Yr Team Seed Finals H# Points
Finals
1 6455 Radu, Madalina Andree 93 LPS Iasi 25.57 28.20 1
2 2098 Parfenie, Laura Mihaela 94 CSS Bacau 28.25 5
3 1963 Budaes, Bianca Maria 94 SCM Bacau 28.75 6
4 6399 Grigoras, Georgiana Ma 97 LPS Iasi 28.10 28.93 8
5 6456 Nistorel, Ramona Ioana 97 LPS Iasi 28.29 29.06 1
6 2067 Petroiu, Ioana Bianca 94 CSS Bacau 29.09 3
7 10029 Achitei, Alexandra Mar 97 LPS Iasi 28.50 29.14 2
8 2830 Giurgiu, Aurelia Mihael 96 LPS Braila 29.25 6
9 2054 Berendea, Raluca Georg 98 CSS Bacau 29.36 10
10 10037 Balteanu, Catalina 97 LPS Iasi 28.40 29.72 8
11 1981 Botez, Anamaria Madali 94 SCM Bacau 30.10 5
12 4631 Bitai, Xenia Agota 94 CSS Sf. Gheorghe 27.80 30.23 1
12 Arion, Ana 98 CSS Bacau 30.23 9
14 2084 Vlad, Maria 98 CSS Bacau 30.69 7
15 2074 Petroiu, Maria Camelia 98 CSS Bacau 30.70 4
16 2051 Antohi, Teodora Andree 99 CSS Bacau 30.81 7
17 9469 Porova, Ionelia 97 LPS Focsani 31.11 30.85 3
18 2075 Volf, Diana Ioana 98 CSS Bacau 30.86 5
19 9442 Lungu, Nicoleta 98 CS Unirea Focsani 31.42 8
20 2077 Anitei, Georgiana Iulian 99 CSS Bacau 31.73 9
20 7216 Antal, Ana Maria 98 LPS Roman 31.73 9
22 6220 Bencze, Boglarka 95 CSS Odorheiu Sc. 31.83 6
23 2069 Sopca, Stefania 99 CSS Bacau 31.98 10
24 Zanoaga, Andreea 96 LPS Roman 33.49 6
— Raducanu, Irina 97 LPS Roman DQ 8
Women 300 Meter Dash
Name Yr Team Seed Finals H# Points
Finals
1 2669 Rus, Francesca Denisa 96 LPS Bistrita 43.05 44.15 1
2 2637 Boldis, Simona Bianca 97 LPS Bistrita 44.00 44.39 1
3 Aparaschivei, Raluca 97 CS Ceahlaul Pt.Neamt 46.33 47.19 1
4 2830 Giurgiu, Aurelia Mihael 96 LPS Braila 47.74 47.50 2
5 7107 Chiuariu, Bianca Mihael 96 CS Ceahlaul Pt.Neamt 46.60 48.43 2
6 Mosneagu, Nicoleta 98 LPS Vaslui 48.81 4
7 9633 Spinu, Maria Monica 99 LPS Vaslui 51.00 50.09 3
8 Bogos, Doina 96 CSS Barlad 50.42 2
9 9700 Nastur, Roxana Madalin 98 LPS Vaslui 51.00 50.68 3
10 9664 Surleac, Alexandra 98 LPS Vaslui 51.46 4
11 9666 Ungureanu, Ana Maria 99 LPS Vaslui 52.16 4
Women 400 Meter Dash
Name Yr Team Seed Finals H# Points
Finals
1 1972 Ghiurca, Alexandra 95 SCM Bacau 62.82 3
1 10035 Lodba, Andreea Gabrie 95 LPS Iasi 64.20 62.82 1
3 2098 Parfenie, Laura Mihaela 94 CSS Bacau 63.31 1
4 1981 Botez, Anamaria Madali 94 SCM Bacau 63.75 1
5 2107 Bruma, Ioana Maricela 98 CSS Bacau 64.02 3
6 6455 Radu, Madalina Andree 93 LPS Iasi 64.34 2
7 2067 Petroiu, Ioana Bianca 94 CSS Bacau 66.28 2
8 4631 Bitai, Xenia Agota 94 CSS Sf. Gheorghe 67.40 67.82 2
9 9442 Lungu, Nicoleta 98 CS Unirea Focsani 69.93 3
Women 800 Meter Run
Name Yr Team Seed Finals Points
Finals
1 1972 Ghiurca, Alexandra 95 SCM Bacau 2:20.80
2 2669 Rus, Francesca Denisa 96 LPS Bistrita 2:19.00 2:20.98
3 1963 Budaes, Bianca Maria 94 SCM Bacau 2:21.46
4 9632 Bogos, Diana Elena 99 LPS Vaslui 2:27.00 2:21.72
5 2637 Boldis, Simona Bianca 97 LPS Bistrita 2:21.00 2:22.79
6 9699 Ailioaei, Alina 98 LPS Vaslui 2:24.00 2:23.00
7 9683 Bodescu, Mihaela Ancut 96 LPS Vaslui 2:19.00 2:24.55
8 9687 Platon, Loredana Corina 95 LPS Vaslui 2:16.00 2:24.79
9 Sipos, Vanda 96 CS Ceahlaul Pt.Neamt 2:26.00 2:26.06
10 9636 Ignat, Miruna Mihaela 98 LPS Vaslui 2:29.00 2:26.47
11 10035 Lodba, Andreea Gabrie 95 LPS Iasi 2:21.00 2:27.00
12 9589 Butnaru, Mihaela Gabrie 95 CSS Barlad 2:21.00 2:27.03
13 9662 Sima, Elena 98 LPS Vaslui 2:30.66 2:30.76
14 Clipa, Livia 97 CS Ceahlaul Pt.Neamt 2:27.30 2:32.37
15 9633 Spinu, Maria Monica 99 LPS Vaslui 2:35.00 2:33.48
16 9700 Nastur, Roxana Madalin 98 LPS Vaslui 2:38.01 2:35.06
17 Aparaschivei, Raluca 97 CS Ceahlaul Pt.Neamt 2:30.11 2:36.43
18 9663 Simion, Laura Mihaela 98 LPS Vaslui 2:29.00 2:38.08
19 9664 Surleac, Alexandra 98 LPS Vaslui 2:40.16 2:38.27
20 Zaharia, Ionela 97 SCM Bacau 2:39.50
21 4669 Czirmai, Janka 97 CSS Sf. Gheorghe 2:42.01 2:39.71
22 Bogos, Doina 96 CSS Barlad 2:38.00 2:42.46
23 Samoila, Madalina 01 CSS Bacau 2:46.14 2:43.71
24 2118 Mirt, Larisa Daniela 99 CSS Bacau 2:48.26 2:43.75
25 Olaru, Emanuela 99 ACS Condorul Lilieci Bacau 2:44.08
26 9666 Ungureanu, Ana Maria 99 LPS Vaslui 2:38.80 2:45.86
27 9657 Ciulei, Denisa Maria 00 LPS Vaslui 2:40.98 2:48.53
28 Mosneagu, Nicoleta 98 LPS Vaslui 2:42.01 2:51.55
29 9463 Dinu, Maria Elena 97 LPS Focsani 2:52.08
30 Rontu, Oana Stefana 99 ACS Condorul Lilieci Bacau 3:02.08
31 Deliu, Maria 99 LPS Vaslui 3:03.96
32 2107 Bruma, Ioana Maricela 98 CSS Bacau 3:04.03
32 Mihalichioaie, Georgiana 96 ACS Condorul Lilieci Bacau 3:04.03
34 Andone, Ionela 00 LPS Vaslui 3:04.81
35 9462 Bogdan, Georgiana 97 LPS Focsani 3:15.29
— 1976 Simiuc, Lenuta Petronel 94 SCM Bacau DQ
Women 3000 Meter Run
Name Yr Team Seed Finals Points
Finals
1 9644 Ocheana, Nicoleta Carm 95 LPS Vaslui 10:20.00 10:47.76
2 1966 Bugulet, Anamaria Stefa 95 SCM Bacau 10:50.16
3 Rontu, Maria Andreea 96 ACS Condorul Lilieci Bacau 12:07.72
Women 60 Meter Hurdles J3
Name Yr Team Seed Prelims
Preliminaries
1 4668 Blazer, Imola Boglarka 97 CSS Sf. Gheorghe 9.55 9.36 q
2 2875 Musat, Raluca Viorela 96 LPS Braila 9.40 9.51 q
3 2831 Gritca, Elena Iuliana 97 LPS Braila 9.60 q
4 6376 Crasniciuc, Sabrina Irin 97 LPS Iasi 10.21 10.18 q
5 2805 Coman, Andra 97 LPS Braila 9.95 10.25 q
6 2807 Condruz, Alexandra Mih 97 LPS Braila 10.60 10.74 q
7 2112 Sachelaru, Andreea Geo 97 CSS Bacau 10.99 q
8 2852 Mihalcea, Mariana Elen 96 LPS Braila 11.44 q
Women 60 Meter Hurdles J2
Name Yr Team Seed Prelims
Preliminaries
1 6436 Virna, Andreea Beatrice 94 LPS Iasi 9.65 q
— 6220 Bencze, Boglarka 95 CSS Odorheiu Sc. DQ
Women 60 Meter Hurdles C1
Name Yr Team Seed Prelims
Preliminaries
1 2075 Volf, Diana Ioana 98 CSS Bacau 11.05 q
2 Arion, Ana 98 CSS Bacau 11.49 q
3 2077 Anitei, Georgiana Iulian 99 CSS Bacau 11.55 q
Women 4×200 Meter Relay 4×200 m
Team Relay Seed Finals Points
Finals
1 CSS Bacau A 1:58.87
1) 2075 Volf, Diana Ioana 98 2) 2054 Berendea, Raluca Georg3) 2074 Petroiu, Maria Camelia 4) 2107 Bruma, Ioana Maricela
2 CS Ceahlaul Pt.Neamt A 2:00.21
1) Sipos, Vanda 96 2) Clipa, Livia 97 3) 7107 Chiuariu, Bianca Mihae 4) Aparaschivei, Raluca 97
3 CSS Tecuci A 2:02.17
1) 5546 Costandache, Dana Iuli 2) Bardasu, Alina 96 3) 5542 Nedelcu, Cristiana Mari 4) Boca, Mihaela 97
Women High Jump
Name Yr Team Seed Finals Points
Finals
1 2062 Cojocaru, Andra Stefani 96 CSS Bacau 1.55m
2 2105 Tocila, Anca 98 CSS Bacau,SCM Bacau 1.55m
3 4674 Tulit, Andrea 96 CSS Sf. Gheorghe 1.35m 1.35m
4 Burca, Anca 96 CSS Bacau 1.35m
5 2060 Popa, Ioana 98 CSS Bacau 1.35m
6 Craciun, Andreea 96 CA Roman 1.35m
7 7216 Antal, Ana Maria 98 LPS Roman 1.30m
8 Toma, Teodora 00 CA Roman 1.25m
9 4675 Zsiga, Karola 96 CSS Sf. Gheorghe 1.20m 1.20m
Women Long Jump
Name Yr Team Seed Finals Points
Finals
1 2843 Matei, Iulia 97 LPS Braila 4.64m 4.76m
2 6221 Bereczi, Szilvia Katalin 96 CSS Odorheiu Sc. 4.64m 4.74m
3 Zlota, Gabriela 94 CSS Bacau 4.62m
4 6208 Ketesdi, Agota 97 CSS Odorheiu Sc. 4.68m 4.60m
5 4696 Locsei, Timea 98 CSS Sf. Gheorghe 4.52m
5 2108 Harbu, Cristina Ioana 97 CSS Bacau 4.52m
7 2805 Coman, Andra 97 LPS Braila 4.46m
8 6220 Bencze, Boglarka 95 CSS Odorheiu Sc. 4.79m 4.44m
9 4647 Szonda, Noemi Judit 95 CSS Sf. Gheorghe 4.83m 4.02m
10 2060 Popa, Ioana 98 CSS Bacau 3.96m
11 2852 Mihalcea, Mariana Elen 96 LPS Braila 3.81m
12 2882 Topea, Flaviana Laura 97 LPS Braila 3.78m
Women Shot Put 3 Kg
Name Yr Team Seed Finals Points
Finals
1 Buruiana, Lenuta 96 CS Ceahlaul Pt.Neamt 11.92m
2 5542 Nedelcu, Cristiana Mari 96 CSS Tecuci 8.56m
3 Munteanu, Maria 96 CSS Bacau 8.46m
4 7123 Closca, Bianca Georgia 97 CS Ceahlaul Pt.Neamt 8.28m
5 Popa, Cristina 97 CSS Tecuci 6.95m
Women Shot Put 2 Kg
Name Yr Team Seed Finals Points
Finals
1 Isvanca, Madalina 99 SCM Bacau 5.85m
2 Beres, Ana Maria 99 SCM Bacau 5.16m
Women Shot Put
Name Yr Team Seed Finals Points
Finals
1 9426 Tuvene, Oana 95 CS Unirea Focsani 10.24m
2 6220 Bencze, Boglarka 95 CSS Odorheiu Sc. 9.75m 7.92m
3 Adam, Madalina 93 CSS Tecuci 7.44m
Men 60 Meter Dash J3
Name Yr Team Seed Prelims H#
Preliminaries
1 6429 Virsag, Dan Gabriel 96 LPS Iasi 7.67 7.58 q 1
2 Mitrea, Radu 96 LPS Iasi 7.82 7.67 q 1
3 2102 Pruteanu, Andrei 96 CSS Bacau 7.71 q 1
4 5445 Gurita, Catalin Andrei 96 CSS Galati 7.77 q 3
5 2103 Snel, Traian Mihai 96 CSS Bacau 7.92 q 2
6 4686 Szasz, Lorant 97 CSS Sf. Gheorghe 7.89 7.96 q 1
7 2114 Luca, Vlad Petrut 96 CSS Bacau 8.10 q 1
8 10030 Cojocaru, Emanuel 97 LPS Iasi 7.82 8.15 q 1
9 9456 Gheorghe, Cristian 97 LPS Focsani 8.19 2
10 9468 Girboiu, Vlad 97 LPS Focsani 8.17 8.20 1
11 4638 Incze, Csongor 97 CSS Sf. Gheorghe 8.25 8.38 2
12 5552 Bancila, Angelo Alexan 97 CSS Tecuci 8.54 2
13 Sebestyen, Hunor 96 CSS Odorheiu Sc. 7.90 8.66 1
14 2057 Ilie, Alin Vasile 98 CSS Bacau 9.20 3
15 2082 Teodor, Alex Nicusor 99 CSS Bacau 9.48 3
16 Habet, Alin 99 CSS Bacau 9.51 3
17 Oprea, Madalin 02 LPS Roman 10.51 3
Men 60 Meter Dash J1+2
Name Yr Team Seed Prelims H#
Preliminaries
1 5526 Bancila, Claudiu Adrian 92 CSS Tecuci 7.48 q 2
2 5430 Lovin, Alin Andrei 95 CSS Galati,CSM Dunarea Gala 7.53 q 1
3 Grosu, Daniel 93 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. 7.50 7.57 q 1
4 Tiplic, Irinel 94 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. 7.60 7.65 q 1
5 9407 Dulcescu, Vlad 95 CS Unirea Focsani 7.71 q 2
6 Varna, Ionut 94 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. 7.50 7.73 q 1
7 Gal, Attila 93 CSS Odorheiu Sc. 7.78 q 3
8 Pristavu, Vlad 94 CSS Bacau 7.79 q 2
9 9408 Staicu, Cristian Lucian 93 CS Unirea Focsani 7.83 4
10 Mihaila, Cosmin 95 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. 7.80 7.97 1
11 Lakatos, Levente 94 CSS Odorheiu Sc. 7.99 2
12 Marton, Istvan-Odon 95 CSS Odorheiu Sc. 7.80 8.06 1
13 9436 Buric, Adrian Vlad 95 CS Unirea Focsani 8.12 2
14 Bogdan, Daniel 95 CSS Tecuci 8.26 3
15 Ciobanasu, Remus 95 CSS Bacau 8.33 2
16 Florea, Dragos 94 CS Unirea Focsani 8.43 4
Men 60 Meter Dash J1+2
Name Yr Team Prelims Finals Points
Finals
1 5526 Bancila, Claudiu Adrian 92 CSS Tecuci 7.48 7.43
2 Grosu, Daniel 93 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. 7.57 7.45
3 5430 Lovin, Alin Andrei 95 CSS Galati,CSM Dunarea Gala 7.53 7.46
4 Tiplic, Irinel 94 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. 7.65 7.52
5 Varna, Ionut 94 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. 7.73 7.55
6 9407 Dulcescu, Vlad 95 CS Unirea Focsani 7.71 7.64
7 Gal, Attila 93 CSS Odorheiu Sc. 7.78 7.70
8 Pristavu, Vlad 94 CSS Bacau 7.79 7.91
Men 60 Meter Dash J3
Name Yr Team Prelims Finals Points
Finals
1 6429 Virsag, Dan Gabriel 96 LPS Iasi 7.58 7.47
2 5445 Gurita, Catalin Andrei 96 CSS Galati 7.77 7.55
3 2102 Pruteanu, Andrei 96 CSS Bacau 7.71 7.69
4 4686 Szasz, Lorant 97 CSS Sf. Gheorghe 7.96 7.91
5 2114 Luca, Vlad Petrut 96 CSS Bacau 8.10 7.93
6 2103 Snel, Traian Mihai 96 CSS Bacau 7.92 7.94
— Mitrea, Radu 96 LPS Iasi 7.67 DQ
Men 200 Meter Dash
Name Yr Team Seed Finals H# Points
Finals
1 Varna, Ionut 94 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. 24.90 24.61 1
2 Grosu, Daniel 93 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. 24.80 24.79 1
2 9407 Dulcescu, Vlad 95 CS Unirea Focsani 24.79 9
4 2089 Melnicescu, Ioan Andrei 96 CSS Bacau,CSM Onesti 25.05 2
5 6429 Virsag, Dan Gabriel 96 LPS Iasi 25.54 25.21 1
6 6434 Nica, Ionut Cristian 94 LPS Iasi 25.34 11
7 Pristavu, Vlad 94 CSS Bacau 25.71 3
8 Mitrea, Radu 96 LPS Iasi 26.17 25.89 2
9 Mihaila, Cosmin 95 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. 25.90 11
10 2113 Bordei, Stefan 96 CSS Bacau,CSM Onesti 26.02 4
11 2103 Snel, Traian Mihai 96 CSS Bacau 26.28 5
12 5445 Gurita, Catalin Andrei 96 CSS Galati 26.45 4
13 10028 Ferariu, Petru Sebastia 97 LPS Iasi 26.80 26.54 10
14 2114 Luca, Vlad Petrut 96 CSS Bacau 26.66 6
15 9456 Gheorghe, Cristian 97 LPS Focsani 26.79 6
16 9468 Girboiu, Vlad 97 LPS Focsani 26.90 26.80 3
17 2102 Pruteanu, Andrei 96 CSS Bacau 26.82 5
18 Lakatos, Levente 94 CSS Odorheiu Sc. 26.95 11
19 2104 Sofron, Bogdan Petre 96 CSS Bacau 27.15 6
20 Marton, Istvan-Odon 95 CSS Odorheiu Sc. 27.85 2
21 Ciobanasu, Remus 95 CSS Bacau 28.07 7
22 2097 Mihailescu, Alexandru P 95 CSS Bacau 28.12 4
23 Tiplic, Irinel 94 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. 28.31 11
23 2058 Jercalau, Sergiu Costin 97 CSS Bacau 28.31 10
25 Balcanu, George 96 CSS Bacau 28.57 8
26 10012 Csoti, Norbert Laszlo 97 CSS Odorheiu Sc. 29.62 10
27 9467 Ghinea, Simone 98 LPS Focsani 30.60 8
28 10483 Nicuta, Robert Constan 99 LPS Roman 30.64 9
29 9512 Nicolaiev, Paul Emanue 98 Scoala nr. 3 Adjud 30.69 3
30 Dristaru, George LPS Focsani 30.95 6
31 2057 Ilie, Alin Vasile 98 CSS Bacau 31.13 9
32 Juncu, Florin 98 SCM Bacau 31.55 8
33 Habet, Alin 99 CSS Bacau 31.98 9
34 Costan, Andrei 94 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. 44.99 8
Men 300 Meter Dash
Name Yr Team Seed Finals H# Points
Finals
1 2103 Snel, Traian Mihai 96 CSS Bacau 41.36 3
2 2114 Luca, Vlad Petrut 96 CSS Bacau 42.67 3
3 4686 Szasz, Lorant 97 CSS Sf. Gheorghe 45.80 42.87 1
4 Ifrim, Andrei 96 CS Ceahlaul Pt.Neamt 43.44 1
5 9411 Rotaru, Petru Codrut 97 CS Unirea Focsani 44.15 2
6 4638 Incze, Csongor 97 CSS Sf. Gheorghe 45.00 44.80 1
7 9467 Ghinea, Simone 98 LPS Focsani 49.27 2
— 10483 Nicuta, Robert Constan 99 LPS Roman DQ 2
Men 400 Meter Dash
Name Yr Team Seed Finals H# Points
Finals
1 Mariuta, Alexandru 94 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. 52.80 53.89 1
Finals … (Men 400 Meter Dash)
Name Yr Team Seed Finals H# Points
2 Pintilei, Catalin 92 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. 53.50 54.10 1
3 6401 Patras, Radu Daniel 95 LPS Iasi 54.20 54.21 1
4 7128 Cambozie, Constantin 92 CA Roman 54.31 5
5 2115 Hirstioaga, Marcel 92 CSS Bacau 54.80 54.66 8
6 Viziru, Ionut 93 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. 56.00 54.88 2
7 Baciu, Mihai 94 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. 57.50 55.11 8
8 6434 Nica, Ionut Cristian 94 LPS Iasi 54.90 55.41 2
9 6460 Sava, Radu Ionut 94 LPS Iasi 55.50 55.53 2
10 1974 Laslau, Sorin Iulian 96 SCM Bacau 55.79 5
11 7133 Chelaru, Claudiu 92 CA Roman 56.05 7
12 6462 Iordache, Cosmin Aurel 94 LPS Iasi 55.60 57.32 8
13 7160 Mardare, Constantin Bo 92 CA Roman 57.80 7
14 Mihaila, Cosmin 95 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. 58.00 58.26 3
15 4679 Gherca, Adrian Lucian 93 CSS Sf. Gheorghe 57.20 58.38 3
16 Daniel, Attila 95 CSS Sf. Gheorghe 59.00 58.59 4
17 Imre, Gyorgy 92 CSS Odorheiu Sc. 60.75 6
18 Szabo, Norbert 93 CSS Sf. Gheorghe 60.00 61.55 4
19 Sabau, Attila 95 CSS Sf. Gheorghe 60.00 62.78 4
Men 800 Meter Run
Name Yr Team Seed Finals Points
Finals
1 Mariuta, Alexandru 94 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. 2:08.00 2:02.68
2 2115 Hirstioaga, Marcel 92 CSS Bacau 1:59.92 2:02.86
3 Pintilei, Catalin 92 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. 2:08.00 2:06.60
4 6460 Sava, Radu Ionut 94 LPS Iasi 2:05.00 2:07.19
5 6462 Iordache, Cosmin Aurel 94 LPS Iasi 2:15.00 2:07.84
6 1974 Laslau, Sorin Iulian 96 SCM Bacau 2:08.39
7 Avram, Daniel 94 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. 2:09.00 2:10.14
8 Pop, Vasile 93 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. 2:14.00 2:10.68
9 Baciu, Mihai 94 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. 2:13.00 2:11.06
10 Moisii, Bogdan 94 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. 2:12.00 2:12.16
11 4679 Gherca, Adrian Lucian 93 CSS Sf. Gheorghe 2:07.00 2:12.43
12 9586 Bostaca, Andrei Valenti 95 CSS Barlad 2:14.71
13 Daniel, Attila 95 CSS Sf. Gheorghe 2:10.00 2:14.80
14 9591 Dumitru, Gabriel Lauren 94 CSS Barlad 2:08.00 2:16.60
15 7250 Crismaru, Marius Andre 95 LPS Roman 2:16.75
16 7119 Pintilie, Mihai Daniel 97 CS Ceahlaul Pt.Neamt 2:16.35 2:19.38
17 Mircea, Ciprian 94 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. 2:25.00 2:19.95
18 Ciobanu, Alexandru 94 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. 2:15.00 2:20.25
19 Pahomi, Andrei 92 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. 2:16.00 2:20.59
20 Imre, Gyorgy 92 CSS Odorheiu Sc. 2:20.68
21 9600 Ioan, Florin Madalin 98 CSS Barlad 2:18.00 2:21.05
22 2053 Dabija, Ioan Gabriel 94 CSS Bacau 2:23.11
23 Szabo, Norbert 93 CSS Sf. Gheorghe 2:15.00 2:24.03
24 Ifrim, Andrei 96 CS Ceahlaul Pt.Neamt 2:27.09
25 9411 Rotaru, Petru Codrut 97 CS Unirea Focsani 2:28.73
26 Sabau, Attila 95 CSS Sf. Gheorghe 2:17.00 2:29.33
27 9471 Taban, Ionut 97 LPS Focsani 2:26.00 2:30.24
28 9525 Bejan, Marian Ionut 97 Scoala nr. 3 Adjud 2:33.36
29 4698 Molnar, Istvan 96 CSS Sf. Gheorghe 2:31.00 2:36.57
30 9465 Dogaru, Victoras Ionut 97 LPS Focsani 2:36.00 2:40.83
31 Comanici, Ionut 99 CSS Bacau 2:56.29 2:43.79
32 Samoila, Sorin 99 CSS Bacau 2:58.43 2:49.60
— 1983 Mariuta, Andrei 91 SCM Bacau 2:05.20
Men 1500 Meter Run
Name Yr Team Seed Finals Points
Finals
1 6437 Cosma, Mihai Catalin 94 LPS Iasi 4:20.00 4:12.85
2 2063 Borcea, Cristi 93 CSS Bacau 4:20.13 4:18.87
3 Avram, Daniel 94 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. 4:20.00 4:22.56
4 7214 Lazar, Andrei Vladut 93 LPS Roman 4:26.98
5 Cucolea, Andrei 93 LPS Roman 4:30.86
6 Pop, Vasile 93 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. 4:32.00 4:32.74
7 9586 Bostaca, Andrei Valenti 95 CSS Barlad 4:32.00 4:34.21
8 9591 Dumitru, Gabriel Lauren 94 CSS Barlad 4:20.00 4:34.26
9 Moisii, Bogdan 94 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. 4:40.00 4:37.55
10 7119 Pintilie, Mihai Daniel 97 CS Ceahlaul Pt.Neamt 4:40.05 4:46.41
11 Ciobanu, Alexandru 94 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. 4:40.00 4:52.25
12 Mircea, Ciprian 94 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. 4:50.00 4:55.21
13 Pahomi, Andrei 92 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. 4:35.00 4:57.18
14 9600 Ioan, Florin Madalin 98 CSS Barlad 4:50.00 4:59.55
15 7250 Crismaru, Marius Andre 95 LPS Roman 5:14.05
Men 3000 Meter Run
Name Yr Team Seed Finals Points
Finals
1 2063 Borcea, Cristi 93 CSS Bacau 9:18.10 9:34.58
2 7214 Lazar, Andrei Vladut 93 LPS Roman 9:44.48
3 Cucolea, Andrei 93 LPS Roman 9:59.71
4 Petrovici, Paul 95 CSS Bacau 11:14.89
Men 60 Meter Hurdles J3
Name Yr Team Seed Prelims
Preliminaries
1 2113 Bordei, Stefan 96 CSS Bacau,CSM Onesti 9.01 q
2 2876 Nedelcu, Cristian Floren 97 LPS Braila 9.22 9.36 q
3 10483 Nicuta, Robert Constan 99 LPS Roman 13.20 q
Men 60 Meter Hurdles J2
Name Yr Team Seed Prelims
Preliminaries
1 5430 Lovin, Alin Andrei 95 CSS Galati,CSM Dunarea Gala 8.66 q
2 9407 Dulcescu, Vlad 95 CS Unirea Focsani 9.13 q
Men 4×200 Meter Relay 4×200 m
Team Relay Seed Finals H# Points
Finals
1 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. A 1:39.06 1
1) Tiplic, Irinel 94 2) Varna, Ionut 94 3) Grosu, Daniel 93 4) Pintilei, Catalin 92
2 LPS Iasi A 1:45.10 1
1) 6388 Radu, Vlad Constantin 2) 10028 Ferariu, Petru Sebasti 3) Mitrea, Radu 96 4) 6429 Virsag, Dan Gabriel 96
3 CSS Bacau A 1:46.84 2
2) 2114 Luca, Vlad Petrut 96 3) 2103 Snel, Traian Mihai 96 4) 2104 Sofron, Bogdan Petre 9
4 CSS Odorheiu Sc. A 1:48.49 2
1) Sebestyen, Hunor 96 2) Gal, Attila 93 3) Lakatos, Levente 94 4) Marton, Istvan-Odon 95
Finals … (Men 4×200 Meter Relay 4×200 m)
Team Relay Seed Finals H# Points
5 CSS Tecuci A 1:50.15 1
1) 5526 Bancila, Claudiu Adria 2) Popa, Daniel 94 3) Bogdan, Daniel 95 4) 5552 Bancila, Angelo Alexan
6 LPS Focsani A 1:52.56 2
2) 9471 Taban, Ionut 97 3) 9456 Gheorghe, Cristian 97 4) 9468 Girboiu, Vlad 97
Men 4×400 Meter Relay 4×400 m
Team Relay Seed Finals Points
Finals
1 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. A 3:42.91
1) Mariuta, Alexandru 94 2) Pintilei, Catalin 92 3) Viziru, Ionut 93 4) Baciu, Mihai 94
2 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. B 3:53.78
1) Avram, Daniel 94 2) 6690 Pop, Octavian Vasile 9 3) Tanasa, Cosmin 93 4) Ciobanu, Casian 94
3 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. C 4:00.07
1) Daranuta, Constantin 94 2) Moisii, Bogdan 94 3) Cioata, Madalin 93 4) Petrasuc, Andrei 92
Men High Jump
Name Yr Team Seed Finals Points
Finals
1 Petrasuc, Andrei 92 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. 1.75m
2 Tanasa, Cosmin 93 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. 1.65m
3 2113 Bordei, Stefan 96 CSS Bacau,CSM Onesti 1.60m
4 6388 Radu, Vlad Constantin 97 LPS Iasi 1.48m 1.55m
5 Mustata, Marius 97 LPS Roman 1.55m
Men Long Jump
Name Yr Team Seed Finals Points
Finals
1 5526 Bancila, Claudiu Adrian 92 CSS Tecuci 6.64m
2 2089 Melnicescu, Ioan Andrei 96 CSS Bacau,CSM Onesti 6.27m
3 Petrasuc, Andrei 92 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. 5.94m
4 9408 Staicu, Cristian Lucian 93 CS Unirea Focsani 5.72m
5 Marton, Istvan-Odon 95 CSS Odorheiu Sc. 5.68m 5.68m
6 Cioata, Madalin 93 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. 5.60m 5.60m
7 Viziru, Ionut 93 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. 5.70m 5.36m
8 2101 Dobrovici, Stefan 95 CSS Bacau 5.14m
9 Popa, Daniel 94 CSS Tecuci 5.04m
10 Tanasa, Cosmin 93 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. 5.00m
11 2104 Sofron, Bogdan Petre 96 CSS Bacau 4.90m
12 Sebestyen, Hunor 96 CSS Odorheiu Sc. 4.65m 4.65m
13 10012 Csoti, Norbert Laszlo 97 CSS Odorheiu Sc. 4.87m 4.62m
14 4700 Sebo, Hunor Laszlo 95 CSS Sf. Gheorghe 5.48m 4.42m
15 6219 Bedo, Norbert 97 CSS Odorheiu Sc. 4.40m 4.41m
16 2082 Teodor, Alex Nicusor 99 CSS Bacau 4.11m
17 5552 Bancila, Angelo Alexan 97 CSS Tecuci 4.02m
— Juncu, Florin 98 SCM Bacau ND
— Popa, Vasile 97 CSS Tecuci ND
Men Shot Put 4 Kg
Name Yr Team Seed Finals Points
Finals
1 Mustata, Marius 97 LPS Roman 11.82m
2 4667 Bitai, Hunor 96 CSS Sf. Gheorghe 10.40m 11.11m
3 2056 Dabija, Florin Silvester 96 CSS Bacau 10.60m
4 10002 Simo, Barna 97 CSS Odorheiu Sc. 10.22m
Finals … (Men Shot Put 4 Kg)
Name Yr Team Seed Finals Points
5 10012 Csoti, Norbert Laszlo 97 CSS Odorheiu Sc. 9.10m 8.55m
6 6219 Bedo, Norbert 97 CSS Odorheiu Sc. 9.11m 8.38m
7 Popa, Vasile 97 CSS Tecuci 8.23m
8 Berdan, Dragos Ionut 97 SCM Bacau 7.06m
9 Jigau, Rares 97 SCM Bacau 6.35m
10 Balcan, Andrei 96 SCM Bacau 5.49m
Men Shot Put 3 Kg
Name Yr Team Seed Finals Points
Finals
1 5551 Nica, Laurentiu Vasile 98 CSS Tecuci 8.72m
2 Juncu, Alexandru 98 SCM Bacau 6.22m
Men Shot Put 6 Kg
Name Yr Team Seed Finals Points
Finals
1 Apachitei, Alexandru 92 SCM Bacau 11.21m
2 2061 Pusca, Ovidiu Constanti 93 CSS Bacau 10.37m
3 Daviduta, Petrica 93 CSS Bacau 7.33m
Men Shot Put 5 Kg
Name Yr Team Seed Finals Points
Finals
1 Pitian, Paul 95 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. 10.91m
2 2090 Tisescu, George Alexan 95 CSS Bacau 10.62m
3 Rojnita, Cosmin 95 LPS Roman 9.75m

Lasă un răspuns

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.