Rezultatele Memorialului „Dorin Melinte”, ediţia 2011


Sâmbătă şi duminică, în Sala de Atletism din Bacău, a avut loc o nouă ediţie a Memorialului „Dorin Melinte”, în organizarea Direcţiei Judeţene pentru Tineret şi Sport Bacău şi a Asociaţiei Judeţene de Atletism. Iată rezultatele înregistrate în cadrul competiţiei, care se află şi în calendarul Federaţiei Române de Atletism:

60 m F
1 Alungoaie, Ana 92 CA Roman 8.00
2 Lupu, Elena Giorgiana 96 CSS Bacau 8.26
3 Nita, Alexandra 95 CS Ceahlaul Pt.Neamt 8.29

300 m F
1 Cucosel, Andreea 97 LPS Suceava 43.54
2 Strutinschi, Elena Otilia 96 CSS G. Humorului 44.31
3 Cimpanu, Florinela 96 LPS Iasi 45.31

400 m F
1 Chelaru, Iuliana 94 LPS Suceava 59.73
2 Ailioaiei, Alina 98 LPS Vaslui 63.17
3 Platon, Loredana Corina 95 LPS Vaslui 64.11

1500 m F
1 Leonte, Iuliana Madalina 96 LPS Vaslui 4:42.51
2 Simiuc, Lenuta Petronela 94 SCM Bacau 4:42.83
3 Mosneagu, Magdalena 97 LPS Vaslui 4:46.48

Ştafeta 4 x 200 m F
1 LPS Suceava 1:54.07
1) Cucosel, Andreea 97 2) Caziuc, Simona 98 3) Caziuc, Ramona 94 4) 8428 Chelaru, Iuliana 94
2 CSS Bacau 1:57.34
1) Volf, Diana Ioana 98 2) Berendea, Raluca 3) Petroiu, Maria Camelia 4) Bruma, Ioana Maricela
3 CS Ceahlaul Pt.Neamt 2:00.88
1) Sipos, Vanda 96 2) Clipa, Livia 97 3) Chiuariu, Bianca 4) Aparaschivei, Raluca 97

Prăjină F

1 Bulai, Emilia 94 SCM Bacau 2.90m
2 Costandache, Dana 96 CSS Tecuci 2.60m
3 Botez, Ana Maria 94 SCM Bacau 2.40m

Greutate F
1 Asmarandei, Elena Miha 93 CA Roman 10.91m
2 Bursuc, Diana 94 SCM Bacau 10.53m
3 Buruiana, Lenuta 96 LPS Pt. Neamt 10.46m

Greutate 3 kg. F
1 Pintilie, Oana Emanuela 96 CS Ceahlaul Pt.Neamt 9.76m
2 Munteanu, Maria 96 CSS Bacau 8.43m
3 Closca, Bianca Georgia 97 CS Ceahlaul Pt.Neamt 8.26m

60 m B
1 Coti, Marian Alin 92 LPS Brasov 7.11
2 Frumuz, Andrei 93 CS Stiinta Bacau 7.25
3 Saigiu, Alexandru 92 CSS Tecuci 7.36

300 m B
1 Trofin, Cosmin 96 CSS Sf. Gheorghe 39.01
2 Snel, Traian Mihai 96 CSS Bacau 41.54
3 Iacob, Vladut Ioan 96 CSS Bacau 41.61

400 m B
1 Vrinceanu, Vlad 92 SCM Bacau 52.95
2 Vilcu, Stefan 93 CSS Sf. Gheorghe 53.15
3 Lucanu, Alexandru 93 CS Stiinta Bacau 53.23

1500 m B
1 Atanasoaei, Catalin 93 LPS Iasi 4:07.70
2 Lacatus, Cristian Luis 92 LPS Suceava 4:09.33
3 Mandiuc, Iustin Petru 92 LPS Suceava 4:09.61

4 x 200 m B
1 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. 1:41.02
1) Tiplic, Irinel 94 2) Varna, Ionut 94 3) Grosu, Daniel 93 4) Pintilei, Catalin 92
2 LPS Brasov 1:41.98
1) Ghiur, Alexandru Ioan 2) Bahnareanu, Paul 96 3) Sirbu, Paul Ezechel 93 4) Coti, Marian Alin 92
3 LPS Iasi 1:43.37
1) Nica, Ionut Cristian 94 2) Munteanu, Laurentiu 95 3) Patras, Radu Daniel 95 4) Ferariu, Mihai Vladut

Înălţime B
1 Petrariu, Dan Tudor 92 CA Roman 1.95m
2 Neagu, Traian 87 CS Poli.Iasi 1.90m
3 Miron, Razvan Stefan 95 LPS Iasi 1.90m

Greutate 6 kg. B
1 Minica, Paul 92 LPS Roman 12.81m
2 Olarasu, Cristinel Ioan 93 CA Roman 12.53m
3 Dabau, Emil 93 CSS Medias 12.21m

Greutate 5 kg. B
1 Cimpean, Flavius Lauren 95 CSS Medias 11.80m
2 Tisescu, George Alexan 95 CSS Bacau 10.72m
3 Cimpeanu, Mihai Cosmi 95 Scoala nr. 3 Adjud 10.41m

Greutate 4 kg. B
1 Kopan, Norbert 96 CSS Medias 11.57m
2 Barsan, Alexandru 97 CSS Medias 10.22m
3 Matyasi, Adalbert 96 CSS Medias 8.99m

200 m F
1 Cucosel, Andreea 97 LPS Suceava 27.30
2 Lupu, Elena Giorgiana 96 CSS Bacau 28.51
3 Bogos, Diana Elena 99 LPS Vaslui 28.68

800 m F
1 Chelaru, Iuliana 94 LPS Suceava 2:14.10
2 Leonte, Iuliana 96 LPS Vaslui 2:15.56
3 Simiuc, Lenuta Petronela 94 SCM Bacau 2:17.47

3000 m F
1 Mosneagu, Magdalena 97 LPS Vaslui 9:55.29
2 Ifteni, Maria Magdalena 97 LPS Vaslui 9:55.53
3 Pascar, Ioana Aurelia 96 LPS Suceava 10:13.69

60 mg F j3
1 Achitei, Alexandra 97 LPS Iasi 10.19
2 Crasniciuc, Sabrina 97 LPS Iasi 10.29
3 Jitaru, Daniela 97 LPS Iasi 10.39

60 mg F C
1 Volf, Diana Ioana 98 CSS Bacau 11.12
2 Anitei, Georgiana 98 CSS Bacau 11.54
3 Savu, Ana 99 LPS Roman 13.73

Înălţime F
1 Cojocaru, Andra Stefania 96 CSS Bacau 1.60m
2 Tocila, Anca 98 CSS Bacau 1.55m
3 Burca, Anca 96 CSS Bacau 1.45m

Lungime F
1 Harbu, Cristina Ioana 97 CSS Bacau 4.48m
2 Gafencu, Madalina 98 LPS Suceava 4.32m
3 Mart, Maria Georgiana 97 CA Roman 3.53m

200 m B
1 Lucanu, Alexandru 93 CS Stiinta Bacau 23.43
2 Frumuz, Andrei 93 CS Stiinta Bacau 23.56
3 Vrinceanu, Vlad 92 SCM Bacau 24.10

800 m B
1 Voicu, Valentin Catalin 93 CSM Focsani 2007 1:55.33
2 Romas, Mihai Iulian 94 LPS Suceava 1:57.75
3 Mandiuc, Iustin Petru 92 LPS Suceava 2:00.02

3000 m B
1 Atanasoaei, Catalin 93 LPS Iasi 8:55.53
2 Lacatus, Cristian Luis 92 LPS Suceava 9:08.67
3 Onofrei, Andrei Iustin 92 LPS Botosani 9:11.41

60 mg B J2
1 Dima, Ion 82 SCM Bacau 8.90
2 Lovin, Alin Andrei 95 CSS Galati 8.92
3 Dulcescu, Vlad 95 CS Unirea Focsani 9.07

Ştafeta 4 x 400 m B
1 CSS Bacau 3:40.67
1) Hirstioaga, Marcel 92 2) Pusca, Ovidiu 3) 2053 Dabija, Ioan Gabriel 94 4) 2059 Padureanu, Bogdan
2 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. 3:47.54
1) Pintilei, Catalin 92 2) Baciu, Mihai 94 3) Mihalea, Alexandru 92 4) Mariuta, Alexandru 94
3 CSS Medias 4:10.41
1) Pataki, Horia Fabian 95 2) Matei, Alexandru 92 3) Popescu, Rares Mihai 4) Topa, Bogdan Alexandru

Lungime B
1 Melnicescu, Ioan Andrei 95 CSS Bacau 6.10m
2 Staicu, Cristian Lucian 93 CS Unirea Focsani 5.80m
3 Petrasuc, Andrei 92 Col.Mil.St.Mare Cl.Moldov. 5.79m

3000 m marş F
1 Puscasu, Mihaela Valent 95 CSM Onesti 17:13.70
2 Sima, Elisabeta 94 LPS Suceava 17:59.90

5000 m marş F
1 Aichimoaei, Alexandra I 93 CSM Onesti 25:58.90

60 mg F j2
1 Virna, Andreea Beatrice 94 LPS Iasi 9.89

60 mg B j3
1 Bordei, Stefan 96 CSS Bacau 9.43

60 mg B C
1 Nicuta, Robert 99 LPS Roman 13.34

60 mg B j1
1 Coti, Marian Alin 92 LPS Brasov 8.31
2 Cambozie, Constantin 92 CA Roman 9.15

Greutate 2 kg. F
1 Ghiroaga, Roxana 99 CA Roman 6.68m

Prăjină B
1 Dumbrava, Liviu Miha 95 LPS Iasi 2.90m

Greutate 3 kg. B
1 Capmare, Adrian 98 CA Roman 8.02m

Lasă un răspuns

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.