Au făcut spectacol: LPS Piatra Neamţ – Ştiinţa MD II Bacău 24-41 (13-15)

Beneficiind de aportul a patru jucători de la prima echipă, formaţia secundă a Ştiinţei MD Bacău a obţinut un succes categoric în deplasarea de la Piatra Neamţ, în cadrul etapei a XII-a din Divizia A la handbal masculin.
Deşi au intrat mai greu în meci, adaptându-se treptat la caracteristicile micuţei săli din Piatra Neamţ, handbaliştii pregătiţi de Nicolai Gomeniuc au pus încet-încet stăpânire pe joc, permiţându-şi să facă şi spectacol în ultimele 10 minute ale întâlnirii. Remarcabilă a fost prestaţia portarilor Grigoraş (repriza I) şi Erhan (repriza a II-a), cei doi totalizând nu mai puţin de 31 de intervenţii!
Evoluţia scorului: 0-1 (1), 3-1 (4), 5-5 (11), 7-10 (18), 11-14 (23), 13-15 (pauză), 15-20 (35), 18-25 (41), 20-36 (51), 24-41 (final).
ŞTIINŢA: Grigoraş (15 interv.), Erhan (16 interv.) – Ghiţă (10), Tărâţă (8), M. Bujor (7), Vartic (5), Macovchin (3), Jidobin (3), Bulov (2), Cebotari (2), Zacaciurin (1), Corotcov, Anghelov. Antrenor: Nicolai Gomeniuc.