Volei masculin, Divizia A2: Ştiinţa Bacău – CSS Deltacons Tulcea 3:0 (12, 20, 14)

După cum era de aşteptat, voleibaliştii de la Ştiinţa Bacău s-au impus fără probleme şi în cel de-al doilea meci disputat pe teren propriu în faţa puştilor de la CSS Deltacons Tulcea. Şi în acest al doilea joc oaspeţii au avut un set în care s-au ţinut aproape, de data asta cel de-al doilea, când au condus ostilităţile până la scorul de 10-8.
Cincizecişiopt de minute a durat a doua partidă din play-off şi cu asta s-a încheiat şi joaca, fiindcă în următoarea fază elevii lui Cornel Păduraru vor da piept cu un adversar mult mai valoros, CSM Bucureşti, grupare care şi-a anunţat intenţia de a promova în Divizia A1.