Rezultatele Concursului Naţional atletic de la Bacău (6-7 februarie)

La finele acestei săptămâni, în organizarea Direcţiei pentru Sport a judeţului Bacău şi a Asociaţiei Judeţene de Atletism Bacău, Sala de atletism a fost gazda unui concurs interjudeţean, rezervat juniorilor I, II şi III, la care au participat 317 sportivi, reprezentând 16 cluburi. De reţinut performanţa săritoarei în înălţime Andra Cojocaru (CSS Bacău, antr. Aura Balaban), care a izbutit un „personal best” în această dimineaţă, sărind 1,56 metri. Iată, în cele ce urmează, rezultatele complete ale competiţiei desfăşurate în Sala de Atletism Bacău :
Înălţime fete
1 Cojocaru Andra (CSS Bacău) 1,56
2 Tocilă Anca (CSS Bacău) 1,45
3 Lucaci Andreea (CSS Bacău) 1,35

Înălţime băieţi
1 Petrariu Tudor (CA Roman) 1,85
2 Vengheac Tiberiu (CA Roman) 1,80
3 Dinu Mihai (CA Roman) 1,80

60 m fete – Serii CT
Junioare I
1 Alungoaie GeorgianaC (CA Roman) 8.14
2 Asavei Mihaela (CS Unirea Focşani) 8.31

Junioare II
1 Vârna Andreea (LPS Iaşi) 8.74
2 Alexe Lucica (CSS Tulcea) 9.64

Junioare III
1 Anghel Ana Roberta (CS Municipal Focşani 2007) 8.24
2 Lupu Georgiana (CSS Bacău) 8.72
3 Pârvu Iuliana (LPS Braşov) 8.86

Copile I
1 Blazer Imola (CSS Sf. Gheorghe) 8.61
2 Grama Marinela (LPS Braşov) 8.78
3 Cocoşel Andreea (LPS Suceava) 8.84
4 Petroi Maria (CSS Bacău) 8.84
5 Romascanu Mălina (CSS Bacău) 9.10

Copile II
1 Munteanu Andreea (LPS Braşov) 9.37
2 Bogos Diana (LPS Vaslui) 9.55
3 Antohe Teodora (CSS Bacău) 9.66

60 m băieţi SCT
Juniori I
1 Coţi Alin (LPS Braşov) 7.35
2 Băncilă Claudiu (CSS Tecuci) 7.38
3 Saigiu Alexandru (CSS Tecuci) 7.39

Juniori II
1 Frumuz Andrei (LPS Botoşani) 7.36
2 Vâlcu Ştefan (CSS Sf. Gheorghe) 7.56
3 Grosu Daniel (CML Şt.Cel Mare Câmp. Mold.) 7.60
4 Roman Andrei (CSS Bacău) 7.79

Juniori III
1 Bârsag Gabriel (LPS Iaşi) 7.61
2 Patras Radu (LPS Iaşi) 7.65
3 Melnicescu Andrei (CSS Bacău) 7.80

Copii I
1 Szasz Lorand (CSS Sf. Gheorghe) 8.50
2 Taban Ionuţ (CSS Focşani) 8.62
3 Aradei Ionuţ (LPS Roman) 8.63
5 Jercălău Sergiu (CSS Bacău) 8.96

1500 m fete SCT
1 Ghiurcă Alexandra (SCM Bacău) 4:47.35
2 Simiuc Petronela (SCM Bacău) 4:54.00
3 Buguleţ Ana Maria (SCM Bacău) 4:58.34

1500 m băieţi SCT
1 Jitcovici Cătălin (CSS Bârlad) 4:15.40
2 Atodiresei Alexandru (LPS Iaşi) 4:20.19
3 Strugaru Andrei (LPS Suceava) 4:20.36
6 Hirstioagă Marcel (CSS Bacău) 4:27.31
7 Borcea Cristi (CSS Bacău) 4:27.63

Greutate băieţi
Greutate 4 kg.
1 Pavlov Liviu (CSS Tulcea) 13,68
2 Bărbuceanu Dragoş (CA Roman) 11,13
3 Asmarandei Robert (CSS Bacău) 10,94
Greutate 5 kg.
1 Dabău Emil (CSS Mediaş) 13,06
2 Olăraşu Cristinel (CA Roman) 12,96
3. Rotariu Răzvan (CML Şt.Cel Mare Câmp. Mold.) 11,67
Greutate 6 kg.
1 Bran George Daniel (CSS Bacău) 14,23
2 Mocăniţă George (CSS Tulcea) 12,26
3 Crăciun Constantin (CSS Tulcea) 12,18

Greutate fete
Greutate 3 kg.
1 Tuvene Oana (CS Unirea Focşani) 11,09
2 Mija Tania (CSS Mediaş) 8,93
3 Pintilie Oana (CS Ceahlăul P. Neamţ) 8,86
Greutate 4 kg.
1 Asmarandei Mihaela (CA Roman) 10,18
2 Popa Alina (CSS Tecuci) 8,60
3 Pal Ana Maria (SCM Bacău) 8,49

300 m fete SCT
Junioare III
1 Leonte Mădălina (LPS Vaslui) 46.87
2 Ichimuţă Georgiana (LPS Vaslui) 48.62
3 Bodescu Mihaela (LPS Vaslui) 48.84

Copile I
1 Brumă Ioana (CSS Bacău) 48.31
2 Szucs Noemi (CSS Sf. Gheorghe) 49.06
3 Simion Laura (LPS Vaslui) 49.65

300 m băieţi SCT
1 Patras Radu (LPS Iaşi) 39.95
2 Trofin Cosmin (CSS Sf. Gheorghe) 41.99
3 Iacob Vlăduţ (CSS Bacău) 44.00
4 Broşteanu Gabriel (CSS Bacău) 47.18

Lungime băieţi
1 Baciu George (CSS Bacău) 7,00
2 Deak Robert (CSS Sf. Gheorghe) 5,82
3 Popa Adrian (CA Roman) 5,75

Lungime fete
1 Anghel Ana Roberta (CS Municipal Focşani 2007) 5,37
2 Almăşan Monika (CSS Sf. Gheorghe) 4,67
3 Mârţ Georgiana (CA Roman) 4,46

400 m fete SCT
1 Chelaru Iuliana (LPS Suceava) 62.01
2 Petroiu Bianca (CSS Bacău) 62.52
3 Parfene Laura (CSS Bacău) 64.40

400 m băieţi SCT
1 Trofin Andrei (LPS Suceava) 50.58
2 Mutu Adrian (SCM Bacău) 51.68
3 Măriuţă Andrei (CSS Bacău) 53.28

4 x 200 m fete SCT
1 CS Municipal Focşani 2007 2:05.35
Chivu Cătălina
Rotaru Silvia
Tănase Valentina
Anghel Ana Roberta
2 LPS Botosani 2:05.72
Rotariu Sabina
Lupaşcu Diana
Apetroaie Ionela
Crăciun Elena
3 LPS Braşov 2:06.01
Grama Marinela
Coţi Carmen
Munteanu Andreea
Pârvu Iuliana

4 x 200 m băieţi SCT
1 CML Şt.Cel Mare Câmp. Mold. 1:41.48
Viziru Ionuţ
Ivan Dan
Drelciuc Bogdan
2 CS Unirea Focşani 1:47.65
Penciu Doru
Munteanu Rareş
Suteu Teodor
Dulcescu Vlad
3 CSS Sf. Gheorghe 1:48.77
Vâlcu Ştefan
Codrea Arpad
Macovei Răzvan
Jakab Iştvan
4 CSS Bacău jun III 1:50.55
Tisescu George
Asmarandei Robert
Bordei Ştefan

60 m garduri fete SCT
1 Vârna Andreea (LPS Iaşi) 10.43
2 Tănase Valentina (CS Municipal Focşani 2007) 10.63
Blazer Imola (CSS Sf. Gheorghe) abandon

60 m garduri băieţi SCT
1 Costraş Vlad (CSS Bacău) 8.76
2 Coţi Alin (LPS Braşov) 8.89
3 Dulcescu Vlad (CS Unirea Focşani) 9.51

800 m fete SCT
1 Chelaru Iuliana (LPS Suceava) 2:23.10
2 Simiuc Petronela (SCM Bacău) 2:24.60
3 Leonte Mădălina (LPS Vaslui) 2:24.92

800 m băieţi SCT
1 Trofin Andrei (LPS Suceava) 1:59.43
2 Voicu Cătălin (LPS Focşani) 1:59.44
3 Mutu Adrian (SCM Bacău) 2:00.06

3000 m fete SCT
1 Cocâi Petronela (LPS Buzău) 10:40.79
2 Buguleţ Ana Maria (SCM Bacău) 10:58.45
3 Sava Andreea (LPS Buzău) 10:59.75

3000 m băieţi SCT
1 Lică Ion (CSM Sf. Gheorghe) 8:51.43
2 Atănăsoaie Cătălin (LPS Iaşi) 9:12.44
3 Mandiuc Iustin (LPS Suceava) 9:25.65

200 m fete SCT
Junioare I
1 Alungoaie Georgiana (CA Roman) 27.19
2 Asavei Mihaela (CS Unirea Focşani) 27.99
Junioare II
1 Petroiu Bianca (CSS Bacău) 27.91
2 Botez Anamaria (CSS Bacău) 28.27
3 Chelaru Iuliana (LPS Suceava) 28.62
4 Parfene Laura (CSS Bacău) 29.22
Junioare III
1 Lupu Georgiana (CSS Bacău) 29.59
2 Anghel Ana Roberta (CSM Focşani 2007) 29.61
3 Pârvu Iuliana (LPS Braşov) 30.08
4 Ursu Bianca (CSS Bacău) 30.17
Copile I
1 Cocoşel Andreea (LPS Suceava) 30.06
2 Grama Marinela (LPS Braşov) 30.39
3 Pantea Elena (LPS Vaslui) 31.00
4 Simion Laura (LPS Vaslui) 31.47
5 Petroi Maria (CSS Bacău) 31.64
6 Hirbu Cristina (CSS Bacău) 31.73
7 Romascanu Mălina (CSS Bacău) 31.83
8 Berindea Georgiana (CSS Bacău) 31.90
Copile II
1 Bogoş Diana (LPS Vaslui) 31.11
2 Munteanu Andreea (LPS Braşov) 32.47
3 Antohe Teodora (CSS Bacău) 33.84

200 m băieţi SCT
Juniori I
1 Vrânceanu Vlad (CSS Bacău) 23.56
2 Coţi Alin (LPS Braşov) 24.12
3 Măriuţă Andrei (CSS Bacău) 24.16
Juniori II
1 Pădure Bogdan (CS Unirea Focşani) 24.25
2 Vâlcu Ştefan (CSS Sf. Gheorghe) 25.18
3 Boureanu Codrin (LPS Iaşi) 25.68
4 Dabija Ioan (CSS Bacău) 25.79
Juniori III
1 Vârşag Gabriel (LPS Iaşi) 25.61
2 Dulcescu Vlad (CS Unirea Focşani) 26.13
3 Munteanu Alexandru (CSS Tulcea) 26.43
Copii I
1 Szasz Lorand (CSS Sf. Gheorghe) 28.77
2 Rotaru Codruţ (CS Unirea Focşani) 29.55
3 Jercălău Sergiu (CSS Bacău) 29.59
4 Ilie Alin (CSS Bacău) 31.91

4 x 400 m băieţi SCT
1 CA Roman 3:40.73
Cambozie Cosmin
Dămoc Petru
Chelaru Claudiu
Mardare Bogdan

2 CML Şt.Cel Mare Câmp. Mold. 3:50.01
Mihalea Alexandru
Pintilei Cătălin
Măriuţă Alexandru
Ivan Dan

3 CSS Bacău jun II 3:59.65
Borcea Cristi
Sohan Radu
Broşteanu Cosmin
Hirstioagă Marcel

Prăjină fete
1 Dabija Iulia (CSS Bacău) 2,70
2 Botez Anamaria (CSS-SCM Bacău) 2,60

Lasă un răspuns

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.