Handbal masculin,Liga Naţională: ŞTIINŢA BACĂU-BUCOVINA SUCEAVA 28-25(11-11),a fost live text pe bacaulsportiv.ro

Echipele de start :
Ştiinţa : Tevzadze, Onyejekwe, Moskalenko, Gurkovsky, Rotaru, Iacob, Bondar
Bucovina: Pralea, Adomnicăi, Bursuc, Chiruţ, Gavriloaia, Mitrea, Tcaciuc

Sala Sporturilor din Roman este arhiplină.

Minutul 5: 1-3, băcăuanii au mari probleme în a înscrie din atacuri poziţionale

Minutul 11: 1-4, Ştiinţa nu a reuşit să înscrie nici de la 7 metri şi ratează din toate poziţiile

Minutul 15: 2-5, băcăuanii continuă evoluţia slabă, cu toate că au avut superioritate numerică de 2 jucători. Cu toate acestea, conducerea tehnică a Ştiinţei nu a cerut time-out.

Minutul 21: 5-10, puteţi să credeţi sau nu, banca tehnica a Bacăului încă nu a cerut time-out.

Minutul 25: 9-10, băcăuanii au o revenire şi datorită intervenţiilor foarte bune ale lui Tevzadze care a apărat şi un 7 metri.

Rezultat la pauză 11-11. Revenire senzaţională a băcăuanilor în ultimele 10 minute ale reprizei atât datorită paradelor lui Tevzadze, cât şi datorită sprijinului discret, dar sigur al arbitrilor Robert Harabagiu şi Silviu Stănescu. Repriza a doua se anunţă de foc, atât pe teren, cât şi în tribune.

Minutul 36: 15-13, început bun de repriză al Ştiintei cu Tevdzadze în continuare foarte bun şi cu Marius Bondar în revenire de formă. Am înregistrat de asemenea şi un prelungit conflict verbal între antrenorii principali ai celor două echipe.

Minutul 40: 19-14, băcăuanii sunt pe val, sucevenii nu se regăsesc, dar meciul e departe de a fi jucat

Minutul 46: 21-19, uşoară revenire a sucevenilor, continuă conflictul dintre cele două bănci tehnice.

Minutul 51: 24-21, se merge cap la cap, finalul va fi incendiar

Minutul 55: 25-22, Tevzadze a adunat 21 de intervenţii utile

Minutul 59: 26-24, Ştiinţa a cerut time-out

Rezultat final : 28-25, victorie meritată, dar foarte greu obţinută.

Vom reveni cu amănunte în cursul după-amiezii.