Volei feminin, Divizia A1: Am pierdut onorabil

Deşi s-au bătut de la egal la egal cu valoroasele lor adversare, elevele de la Ştiinţa au fost nevoite în final să închine steagul în faţa bucureştencelor, după un joc spectaculos până la ultima sa minge.
Chiar dacă Dinamo şi-a adjudecat relativ lejer primul set, băcăuancele au revenit puternic şi au egalat situaţia după un al doilea set excelent. Oaspetele şi-au adjudecat cel de-al treilea set, după care elevele lui Florin Grapă păreau că vor egala din nou. N-a fost să fie, din păcate, iar valoarea superioară a dinamovistelor şi-a spus, în cele din urmă, cuvântul, acestea revenind şi câştigând la 25 cel de-al patrulea set.
Aşadar, rezultat final ŞTIINŢA BACĂU – DINAMO ROMPREST 1:3 (-17, 20, -20, -25) şi băcăuancele înregistrează cel de-al doilea eşec al sezonului.

0 comentarii la „Volei feminin, Divizia A1: Am pierdut onorabil”

1. STIMATI SUPORTERI BACAUANI Miercuri, 2 decembrie, are loc meciul de volei Stiinta Bacau – Viesti Salo Finlanda; Challenge Cup Volei (f),la Buzau ora 17.00; pentru meciul TUR cred ca se poate sa mergem sa ne sustinem echipa favorita, elevle pregatite de Florin Grapa si Melu Manta au nevoie de prezenta noastra. Ramine de stabilit. de fiecare dintre noi. Eu voi fi prezent la Buzau. Hai bacauani sa ne sustinem echipa favorita!